Belediye dar gelirli ailelerin yüzlerini güldürüyor

Güncel 27 Şubat 2018 18:07
Videoyu Aç Belediye dar gelirli ailelerin yüzlerini güldürüyor
A
a

Kırşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren hayır evi, Kırşehir’deki dar gelirli ailelere uzattığı yardım eli ile yüzleri güldürüyor.

Kırşehir genelinde dar gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşılamak üzere dokuz yıldır hizmet veren Kırşehir Belediyesi Hayır Evi, her yıl binlerce aileye gıda, kıyafet ve mobilya yardımı yapıyor. “Bir elin verdiğini, öbür elin duymasın” sloganı ile hizmet veren müdürlük çalışanları, uzattıkları yardım eli ile herkesi tebessüm ettiriyor.
İhtiyaç Sahiplerinin Haritası Çıkartılıyor Hayır Evi personeli Kırşehir’de araştırma yaparak ihtiyaç sahibi ailelerin haritasını çıkarıyor. Böylelikle her yıl binlerce ihtiyaç sahibi aileye ulaşılarak gerekli yardımlar yapılıyor. Koordineli çalışan Kırşehir Belediyesi bu şekilde il merkezindeki ihtiyaç sahiplerine daha kolay ulaşabiliyor.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Hayır Evindeki faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; Sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızla hayırsever vatandaşlarımızı buluşturmak için HAYIREVİ 'ni kurduk.
Başkan Bahçeci “2010 Yılından günümüze yıllık ortalama 1.800 aileye ekmek fişi, 4.000 kişiye giyim, 3.000 kişiye gıda yardımı yapılmıştır. Bu yardımları yaparken büyük bir titizlik gösteriyoruz. Buradan faydalanan hemşerilerimizin birbiri ile karşılaşmamasına özen gösteriyoruz. Kimsenin gururunun incinmesini istemiyoruz. Herkes farklı saatlerde gelip Hayır Evinden birinci el ürünlerden oluşan ihtiyaçlarını karşılayıp gidiyor. İstiyoruz ki herkes Hayır evine yardım etsin. Hizmetleri bununla da sınırlı kalmayan Hayır Evi başlattığı kampanyalar ile takdir toplamaya devam ediyor. Ekiplerimiz hastaları, yatalakları, ihtiyarları tespit edip, ihtiyaç sahibi yüzlerce hastaya hizmet sunuyor. İhtiyaç sahibi aileler diğer ev ihtiyaçlarını da buradan rahatlıkla karşılayabiliyor.
Yalnız ve yaşlı kimselerin toplumdan soyutlanmadan temel ihtiyaçlarını giderebilmek için Gönül Dağı Projesi'ni gerçekleştirdik. Bu projeden 36 yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımız faydalanmaktadır.
Öksüz ve parçalanmış aile çocuklarının kişisel ve sosyal gelişimine katkıda bulunup, öz güvenlerini yükselterek onları topluma faydalı bireyler haline getirmek için de 42 çocuğumuzla Şefkat eli Kırşehir Projesi'ni yürütüyoruz.
Başkan Bahçeci , Yaptığımız yardımlarla insanların yüzünde ufacık bir mutluluk oluşturabiliyorsak ve onların ihtiyaçlarına bir nebze olsun destek olabiliyorsak ne mutlu bize. Paylaştıkça çoğalan bu mutluluğa bütün hayırsever vatandaşlarımızı davet ediyorum. Daha fazla ihtiyaç sahiplerini sevindirmek, ihtiyaçlarını karşılamak için yardım ve bağışlarınızı 213 98 98 numaralı telefonu arayarak Hayır Evimize yapabilirsiniz” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri