Başkan Bahçeci’den Gençlere, Geçici Hevesler İçin Dürüstlüğünüzü Kaybetmeyin

Güncel 5 Mayıs 2018 14:11
Videoyu Aç Başkan Bahçeci’den Gençlere, Geçici Hevesler İçin Dürüstlüğünüzü Kaybetmeyin
A
a

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci “Genç Başkan Gençlerle Buluşuyor” programına devam ediyor.

Başkan Bahçeci Lise ve Üniversite öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaşıyor.  

 Öğrencilerle okul ve meslek hayatındaki deneyimlerini paylaştı.  Öğretmen ve öğrencilerin katıldığı Kariyer Günleri programında konuşma yapan Başkan Bahçeci,  eğitim adına atılan her bir tuğla, güzel ülkemizin geleceğini yapılandırmaktadır. O nedenle de, özellikle siz değerli gençlerimiz, gelecek adına bizlerin umudusunuz. 

 Bireylerin, istediği yaşam tarzına uygun mesleği seçmesinin tüm mesleklerin tanınmasıyla mümkün olabileceğini belirten Başkan Bahçeci , yöneticiliğin merak edilen yanları ile başarılı olmanın sırrının mücadele etmek olduğunu belirtti. Gelecek adına mutlaka bir plan yapılması gerekmektedir. Belediye Başkanı seçildiğimizde ilk yaptığımız iş gelecek beş yıllık planı hazırlamak oldu. Geçici hevesler için dürüstlüğünüzü kaybetmeyin. En büyük hazineniz dürüstlüğünüz, kişiliğiniz ve karakterinizdir. Dürüstlük önümüzdeki dönemin en büyük değeri olacaktır çünkü dürüst insan azalacaktır. Dürüstlük en büyük hazine. Biz sizin emrinizdeyiz ve hizmetkarınınız. Ne derdiniz ve sıkıntınız olursa bize ulaşabilirsiniz.  

 Başkan Bahçeci, öğrencilere geleceğe dair tüm planlarınızı bugünden yapmanız gerekmektedir. Üniversiteden mezun olduğunuz zaman sizlerde sıradan bir üniversite mezunu olmamak için geleceğe dair planlarınızı belirleyin ki okulunuz bittiği zaman üniversiteli işsizler arasında yer almayın. O yüzden geleceğe dair planlarınızı yarın yaparım diye asla ama asla ertelemeyin.  

Belediye gençlik merkezine üye olmayan arkadaşlarımız üye olsun. Oradaki eksik gördüğünüz şeyleri ve taleplerinizi bildirin. Yeter ki sizler okuyun ve kendinizi geliştirin. Dünyayı takip edin ve en önemlisi birbirinizi sevin. Sevgisiz insanlar hiçbir şeye yaramazlar. Birbirinizi sevin başka Türkiye yok. Bizim gideceğimiz başka bir ülkede yok. Bu Milletin mayasında paylaşmak vardır. Allah korusun bizim başımıza bir iş gelse bize kapısını açacak bir ülke ve devlet yok. Şuculukla , buculukla ayrılıkla kaybedecek vaktimiz yok dedi.  

Başkan Bahçeci konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri