Başkan Bahçeci, Kırşehir için Ne Yaptı?

Güncel 9 Mart 2018 17:24
Videoyu Aç Başkan Bahçeci, Kırşehir için Ne Yaptı?
A
a

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Kırşehir için neler yaptı? Tamamlanan projeler, Devam eden projeleri, Proje aşamasındaki projeler ve ihalesi devam eden projeler neler sizler için derledik.

HıllaNilüferli Park
Hılla parkı şehir merkezinden rahatlıkla ulaşabilecek, zengin bitki dokusuyla dikkat çeken güzide parklardan birisi. İçerisinde çocuk oyun alanları, kameriye ve ahşap oturma bankları, seyir terasları bulunmakta. Muazzam bir güzelliğe sahip olan doğal yetişen nilüfer bitkileri ile göl görülmeye değer. Gölün çevresinden dolaşılan ahşap döşeme ve iskelelerle alanın estetiği artırılmıştır. Çeşitli ev yemeklerinin de yapıldığı açık ve kapalı alanda hizmet veren restoranda bulunmaktadır.
Gazi Parkı
Şehir merkezinde bulunan gazi parkında vatandaşların yürüme mesafesinde gideceği, spor alanları ve çocuk oyun alanları, kameriye ve ahşap banklar ile açık kapalı oturma-dinlenme mekanları gibi çeşitli aktivitelerini yapacakları, kafeteryası ile yeme içme ihtiyaçlarını giderecekleri ve bitkisel düzenlemelerle bol yeşil alanları ihtiva eden, kuru havuz ışıklı fiskiye sistemleri görsel açıdan zengin bir park alanıdır.
Gölhisar Parkı
Gölhisar parkı mesire alanı olarak kullanılan içerisinde çocuk oyun alanları, mini futbol sahası, kameriyeler, piknik masaları ve ahşap banklarla çeşitli oturma mekanları oluşturulan, mevcut gölün çevresinde ahşap iskeleler ve kameriyeleri, anfi betonarme tribünü ile görsel açıdan zenginleştirilmiş bitki dokusu halkımızın yeşile olan ihtiyacını karşılamaktadır. Aydınlatma sistemi ile alanın gecede kullanımı sağlanmaktadır. Mevcut gölün içerisinde su bisikleti gezintisi yapılarak çeşitli eğlence aktiviteleri ile ailelerin günün erken saatinden geç saate kadar hoşca vakit geçirebileceği, dinlenebileceği bir mekandır.
Kadın Emek Pazarı
Ev hanımlarının kendi imkanlarıyla el emeği, göz nuru ürünlerin satışlarını yaparak aile ekonomisine katkıda bulunabilecekleri ve nöbetleşerek kendilerine tahsis edilen Kadın Emek Pazarı, Ahi Meydanı yanında bulunmakta olup, 2010 yılında faaliyete geçmiştir.
Hayır Evi
Kırşehir bünyesinde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayarak; ihtiyaç sahibi insanlara yardım eli uzatılmasını, insanları rencide etmeden gerçekleştirebilmek amacıyla belediyemizce faaliyete açılmış olan Hayır Evi 2010 yılından bu yana insanların mutfak ihtiyaçlarını giderebilmeleri amacıyla, aile ekonomik durumlarına göre değişkenlik gösteren ve sürekli fizibilite yenileme çalışmaları yapılarak puan sistemiyle çalışan bir sistemde, zenginden alıp, yoksula dağıtan bir kardeşlik, dostluk köprüsü oluşturma, sosyal sorumluluk projesidir.
Aile Yaşam Merkezi
Kutsal bir kurum ve toplumun yapı taşı niteliğinde değerlendirilen “Aile olma” kavramının başlangıcı sayılan nikah işlemlerinin, modern ve özel bir ortamda gerçekleştirilecek bir törenle, insanların mutlu günlerini daha özel kılmak adına belediyemizce yapımı tamamlanarak 2012 yılında faaliyete açılan Aile yaşam Merkezi ve Nikah Salonu, bünyesinde barındırdığı kurs alanlarında belediyemizce düzenlenen eğitsel faaliyetlerin yanı sıra, bayanların sosyalleşebildiği ve sportif faaliyetlerini de gerçekleştirebildiği modern bir merkez olarak çalışmalarına devam etmektedir.
Belediye Kampüs Alanı
Kırşehir Belediyesinin faaliyetlerinin daha etkin ve verimli şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla, araç parkını da bünyesinde bulunduran Destek Hizmetleri Kampus Alanı, modern yapısıyla işlevlerini yerine getirecek olup, önümüzdeki günlerde açılışı yapılarak faaliyetine başlayacaktır.
Toptancı Hal Binası
Kırşehir'i dükkanlarında ve pazarlarında satılan meyve, sebzelerin gıda sertifikası ile satılmasının denetiminin sağlanması, ve şehrimize gelen gıdaların bozulmasının önlenmesi amacıyla soğuk hava depolarıyla birlikte oluşturulan Hal Binası projesi 2010 yılında açılışı yapılarak faaliyetlerine başlamıştır.
Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi
Sokak hayvanlarının insanlara, insanların da sokak hayvanlarına verebilecekleri zararların önüne geçilmesi amacıyla kurulan rehabilitasyon merkezinde; sokak hayvanları toplanarak yeme, içme, barınma ihtiyaçları karşılanmaktadır. Aynı zamanda kısırlaştırma ve aşılama işlemleri yapılmaktadır. Evcil hayvan edinmek isteyen vatandaşlarımıza da ücretsiz olarak bu hayvanlar verilebilmektedir. Merkez, 2010 yılında tamamlanarak hizmete açılmıştır.
Atık Su Arıtma Tesisi
Kırşehir atık sularının %95 oranında temizlenerek doğaya salıverilmesini sağlayan Atıksu Arıtma Tesisi, temizleme oranıyla ülkemiz ortalamasının üzerinde bir başarıyla faaliyetlerine devam etmekte olup, sosyal sorumluluk adına belediyemizce tamamlanan projelerdendir.
Vahşi Çöp Alanı Islah Projesi
Doğal alana bırakılan çöpleri zararsız hale getirebilmek amacıyla çalışma başlatılmıştı. Kırşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar kapsamında vahşi çöp alanında bulunan ve doğaya zarar veren çöplerin ıslahı için başlatılan çalışmalar bitirildi. Projenin hayata geçirilmesi ile 150 Bin m2 bir alana dağılmış çöp, 40 Bin m2 alanda toplanarak, 1/3 eğimle düzeltildi, sıkıştırıldı ve üzerine toprak tabakası serildi. Toprak tabakasının üzerine drenaj çakılı serildi. Bu örtünün üzerine de, yağmur suyunun çöpün üzerine gelmemesi için jeosentetik kil örtüldü. Bu kilin üzerine de tekrar drenaj çakılı serildi ve bunun üzerine de 70 cm kalınlığında toprak serildi. Ayrıca çöpün kaymaması için topuk seddi ve yağmur suyu kanalıda yapıldı. Tüm bunlar bittikten sonra metan gazının kontrollü bir şekilde yakılması içinde 11 adet gaz bacası konuldu. Böylelikle, çöplerin çevreye olumsuz etkilerini giderilmiş olacak.
 Katı Atık Depolama Tesisi
Kırşehir ev ve işyerlerinde oluşan evsel atıkların, modern bir şekilde imha çalışmalarının yapılması amacıyla faaliyete geçirilmiş olan Katı Atık Bertaraf Tesisi, aynı zamanda gerekli olan zamanın geçmesinden sonra, Kırşehir için biyogaz enerji üretimi de yapacak bir merkez haline dönüşecektir.
Kapalı Otoparklı Çok Amaçlı Modern Pazaryeri
Kırşehir’in görünümüne ve konforuna önem veren, Kırşehir’i ve Kırşehirliler’i önemseyen bir anlayış ile yola çıkarak inşasını tamamlayarak hizmete açılan, toplam 6800 m2 kapalı otoparkı ve 12000m2’lik Pazar alanıyla, Modern Kapalı Pazaryeri Türkiye’de eşi benzeri olmayan tasarımıyla ve her türlü ulaşım imkanıyla ailenizle güvenli, huzurlu ve konforlu Pazar alışverişlerinin yapılabileceği, insan odaklı bir projedir.
Tenis Kompleksi
Spora ve sporcuya destek verme çabasıyla yola çıkarak gerçekleştirmekte olan Kırşehir Belediyesi Tenis Kompleksi ile çağın gözde sporlarından tenisin Kırşehir'de yaygınlaşması için açılan kurslarda faaliyetler devam etmektedir. 
Bahçelievler Bölünmüş Yol Projesi
Batı Bölgesindeki Selgah Caddesi imardaki 24 m yol genişliğine getirilmesi için çalışmalar yapılmış, geliş-gidiş istikametlerinde bölünmüş yol çalışmaları yapımından önce alt yapı çalışmaları, kanalizasyon, yağmur suyu, drenaj hattı, aydınlatma ve peyzaj sulama çalışmaları tamamlanmış, 40 bin m² sıcak bütümlü asfalt karışım çalışmaları ile güzel bir görünüme kavuşturulmuştur.
Bahçelievler Parkı
3.440 m² alana; Basketbol sahası, Kameriye, Oyun Alanı, Fitness alanı, Otomatik sulama sistemi, Banklar, Çim alan, Akçaağaç, huş, sedir, erguvan, süs elması, ladin, süs eriği, süs kirazı, ıhlamur vb. ağaçlar ile görsel açıdan zengin bir park alanıdır. 
Şehit Ekrem Ülker Bölünmüş Yol
Projesinin tamamlanması akabinde yapımına başlanan ve hızla devam eden Şehit Ekrem Ülker Caddesi, yaya yolu, araç yolu, bisiklet yolu, cep otoparkları ve yeşil alanları ayrıştırılarak, şehir içi ulaşım akslarıbı modern görünümlü ve kullanımlı hale getirerek kent siluetinde Kırşehir’imizi eşsiz kılan projelerden biri.
Ağalar Konağı Kültür Evi
Kırşehir’in tarihi mirasına saygı duyarak, koruma ve sahip çıkma adına belediyemizce atılan adımlardan birisi olan Ağalar Konağı Kırşehir Kültür Evi yapısı, aileniz ve sevdiklerinizle beraber Ağalar Konağı’nın yanında Kırşehir’e özgü yemekleri tadabileceğiniz modern bir restoran projesidir. Açık ve kapalı alanlarıyla yaz-kış hizmetinize açık olacak olan bir kültür evidir.
Cacabey Kent Meydanı
Yıllarca kullanımdan kaynaklı zemin kaplamalarında yenileme çalışması gereken Cacabey Meydanı, hem şehrin merkezinde bulunan bir alan olması sebebiyle hem de Kırşehir’in simgesi haline gelen Cacacey Medresesi’nin bir parçası olması özelliğiyle çok sayıda ziyaretçisi olduğu için çevre alanlarla da bütünlük oluşturması için mekansal genişleme ve yenileme çalışmasına ihtiyaç duyulmuştu. Kırşehir’e yakışır modern bir meydan düzenlemesi çalışması yaklaşık 23000m2 lik alanda yapımı tamamlanmıştır.
Şehirlerarası Otobüs Terminali
Mayıs 2015'de yapımı tamamlanan terminal, konforlu mekanları, dinlenme-bekleme alanları, büfe, cafe, restoran, araç bakım ünitesi, yönetim birimleri ve ferah bilet satış birimleriyle Kırşehir’e yakışır estetiğiyle Türkiye’de eşi benzeri olmayan bir özelliktedir.
 Güzler Parkı Projesi
Yaklaşık 41 dönüm alan üzerine yapılacak olan Güzler Piknik alanı ve Evcil Hayvan Parkı projesin de Piknik alanları( ister grupça,ister aile ile kullanılabilecek) seyir terasları,yürüyüş yolları, basket sahası,çocuklar için oyun grupları,köprüler, kafeterya/restaurant, idari bina,büfeler, satış birimleri,teknik hacimler ve depolar ayrıca bunun yanı sıra çocuklar ve büyükler için Evcil hayvan parkı, bu kısımda da su kuşları için 2000m2'lik özel bir sistemden oluşan Avitary alanı çevresinde yürüyüş yoları, papağan kafesleri, kümesler(içerisinde yerli ırkların olacağı örneğin; denizli horozu), yine içerisinde yerli ırkların olacağı Çiftlik hayvan barınağı ve açık alanı,seyir kulesi ve tüm bu hayvanların bakımı ve kontrolü için klinik yer almaktadır. Böylelikle çocuklara hayvan sevgisi ve bunun yanında yerli ırkları  yaz,kış tanıtma imkanı sunuyor.
Tabiat Parkı Projesi
Aşıkpaşa Mahallesinin doğu kısmı, Bölge trafik müdürlüğü karşısındaki 1200 dönümlük alanı kapsayan bölgede Orman ve Su İşleri Bakanlığıyla beraber yürütülmüş bir projedir. 1200 dönümlük bir alanı kapsayan projede çok detaylı ve yoğun çalışmalar yapılmıştır.
Aşıkpaşa Masal Parkı
Eski Hayvanat Bahçesi alanına yapılan Masal Parkı; her yaş grubuna hitap eden şık mekanlarıyla, masal gibi zamanların geçirileceği, Kırşehir’in gözde mekanlarından birisi oldu.Giriş kısmında bulunan bir temsili kitap yapısının insanları karşılamasıyla bir masalın içine sürükleyen Masal Parkı bünyesinde, farklı yaş gruplarına hitap eden çocuk oyun alanları, Masal Treni, oturma alanları, kameriyeler, su oyunları, köprülü geçişler, atlı karınca, masal kahramanlarının heykelleri ile restoran yapısı, satış birimleri, açık amfi, wc gruplarının bulunmakta olup, 16.300 m2 alan üzerinde aileniz ve sevdiklerinizle beraber güzel vakitler geçireceğiniz bu güzel mekan nisan 2015'de hizmete açılmıştır.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi Projesi
250 ve 1000 kişilik çok amaçlı salonları, sergi alanları, arkeoloji müzesi, dernek odaları, kurs odaları, yönetim biriminin olduğu, modern tasarıma sahip, 6000 m2 oturum alanına sahip 18000 m2 toplam inşaat alanına sahip Kırşehir'e en çok yakışan projelerden birisidir.
Ankara - Kayseri Yolu Kavşak ve Peyzaj Çalışması
Proje tamamlanmış ve Halkın hizmetine sunulmuş bir projedir.
14 Mahalleye 14 Park
14 Mahalleye, 14 Park projesi kapsamında; Yenice Mahallesi Gazi Parkı, Gölhisar Mahallesi Gölhisar Parkı, Çukurçayır Mahallesine Ağalar Parkı ve HıllaNüliferli Park, Kervansaray Mahallesi Anadolu Parkı ve Kervansaray Parkı, Bahçelievler Mahallesi Bahçelievler Parkı ve Yeşilay Parkı, Nasuhdede Mahallesi Nasuhdede Parkı, Kuşdilli Mahallesi Hızırağa Parkı ve Terme Şadırvan Park, Bağbaşı Mahallesi Cevizli Park, Güldiken Mahallesi Güldiken Parkı, Ahi Evran Mahallesi Kuyubaşı Parkı, Kındam Mahallesi Değirmendere Parkı, Kayabaşı Mahallesi Kayabaşı Park’larının yapımı tamamlanmış olup, 2012 yılının ilk yarısında hizmete girmiştir.
Çiçek Satış Merkezi
Daha yeşil bir Kırşehir hedefi ile çıkılan yolda on binlerce ağacı ve yüzbinlerce çiçeği toprakla buluşturarak Kırşehir’in sokaklarını yeşillendirildi. Şimdi de evlerinizin bahçelerini, balkonlarınızı yeşillendirebilmek ve bitkiler hakkında bilgiler alabilmeniz için Çiçek Satış Merkezi hizmet veriyor. Çiçekler, graslar, sera bitkileri ve meyve fidanlarının satışını yapılan Kırşehir/Merkez Buğday Pazarı’nın bulunduğu alanda yer alıyor.
Mahalle Parkları
Bir şehrin en önemli yerleri yeşil alanlarıdır diyerek yola çıkılan projede 2009 yılında başlatılan “Daha Yeşil Bir Kırşehir” projesini devam ettirmek adına mahallelere yeni parklar yapıldı. Parklarda oynamayan çocuk kalmasın diye her mahalle de ki uygun alanları belirleyerek içerisinde çocuk oyun alanları, fitness grupları ve oturma alanları yer alan parklar tasarlandı. 
 
Semt Sahaları
Spor sağlıktır, spor yapmayan gencimiz kalmasın diyen Bahçeci,  Mahalle parklarının yanı sıra gençlerin de spor yapıp kaliteli zaman geçirerek sosyalleşmelerine katkı sağlayarsk Semt Sahaları Projesini tasarladı. Proje içerisinde mini futbol sahası, yürüyüş yolları, çocuk oyun alanları, fitness ve oturma alanları yer alıyor.
İkizarası Kent Park
Kılıçözümevkinde bulunan 120.000 m2’lik alanda yapımı tamamlanan  İkizarası Kent Parkı Kırşehir’in değişen çehresinin yeni bir yüzü oldu.
 
Parklar ve parkları çevreleyen alanlar yalnızca doğayla ilişki kurulan yerler değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel alanlar olması gerekir. Bu yüzden biz İkizarası Kent Parkı projemizle insanların hem dinlenebileceği hem de sosyal aktiviteler yapıp vakit geçirebileceği bir alan inşaa edildi. 
 
Bu projenin tamamlanmasıyla Kırşehir marka şehir olma yolunda ciddi bir ivme kazanmanın yanında  pek çok imkânın bir arada bulunduğu sağlıklı, huzurlu ve güzel bir alana sahip oldu.
Proje bünyesinde; spor kompleksi, ada restoran, gençlik merkezi, satış birimleri, çocuk oyun alanları, wc grupları, gözlem kulesi, konser alanı, amfi grupları, köprülü geçişleri, kanolarla gezinti imkanı, yürüyüş yolları, su oyunları bulunmakta olup, şehir merkezinden geçen Kılıçözü Deresi’nin aynı zamanda ıslah projesi olarak değerlendirilmişti.
 
Şelale Park Projesi
Projede farklı hastalıklara ve rahatsızlıklara iyi gelen termal suyu dereceli çeşmelerden akıyor. Oturma alanları, çocuk oyun alanı da mevcut.
Belediye Gençlik Merkezi
BEGEM; 14-24 yaş arası gençlerin eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirilmesine fırsat vererek topluma aktif bireyler olarak katılmalarını sağlayan ve gençleri zararlı alışkanlıklardan korumaya yönelik çalışmaları yürüten bir sosyal hizmet merkezidir.
 
Yaya Üst Geçitleri
 
Yaya ve taşıt ulaşımını kolaylaştırarak nitelikteki üst geçitleri tamamlandı. Kırşehir’e yeni bir çehre kazandırldı.Yaya ve taşıt ulaşımının kalitesini artırmak ve Ankara - Kayseri kara yolunda meydana gelen kazaların önüne geçmek amacıyla;
•Cumartesi Pazarı mevkii
•Kındam Kavşağı
•Yeni Otogar Kavşağı (Meytaş Kavşağı)
olmak üzere üç yaya geçidinin yapımını tamamlayarak Kırşehir halkının hizmetine sunuldu.
 
Mahalle Konakları
Mahalle Konakları; mahallelerde hem görsel güzellik katıyor hem de mahalle halkının özellikle hanımların el becerilerinin geliştirilmesinde ve onların boş zamanlarını değerlendirmesinde önemli rol oynayan kurslarıyla yoğun ilgi topluyor.
Terme Otel - Ramada Otel Arası Yol Projesi
Terme Oteli-Makissos Oteli arası orta refüjlü  bölünmüş yolu toplam 2 Bin metre uzunluğunda ve 24 metre genişliğindedir. Proje de  kapsamında ayrıca, bisiklet ve yaya yolları da bulunmaktadır. 
Sağlıklı Yaşam Merkezi, Şehir Merkezi Alt Yapı Projesi de tamamlanan projeler arasında yer alıyor.
Teşekkürler Bahçeci.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri