Başkan Bahçeci; Kariyer Günlerinde Gençlerle buluşmaya devam ediyor

Güncel 14 Mart 2018 16:20
Videoyu Aç Başkan Bahçeci; Kariyer Günlerinde Gençlerle buluşmaya devam ediyor
A
a

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Fatma Muzaffer Mermer Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci meclisin düzenlemiş olduğu ‘’Kariyer Günleri’’ programına katıldı.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde düzenlenen Kariyer Günleri'ne katılarak, öğrencilerle bir araya geldi. Okulun konferans salonunda düzenlenen etkinliğe, Okul Müdürü, okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Fatma Muzaffer Mermer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin konferans salonunda düzenlenen ‘’Kariyer Günleri’’ programına konuşmacı olarak katılan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci burada tecrübelerini öğrenciler ile paylaştı. Başkan Bahçeci burada yaptığı konuşmada öğrencilere geleceğe dair planlarını bugünden yapmaları gerektiğini anlattı.

Bahçeci , ‘’ Bugün burada sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Türkiyede yerel yönetici olmak siyasetçi olmak son derece zor bir iş. Ciddi bir mücadele vermenizi gerektiriyor. Bizim gibi geliri fazla yüksek olmayan şehirlerde, imkânları olmayan şehirler’de bu hizmetleri yapma çok zor. Büyükşehirlerde bütçeleri daha fazla, insan kaynakları daha fazla olduğu için bu işleri yapmak daha kolay. Kırşehir tarihi, geçmişi, kültürü olan çok önemli bir şehir. Türk tarihinde medeniyetimize ve büyüklerimize ev sahipliği yapmış bir şehir. Kırşehir’e hizmet etmek son derece önemli ve kıymetli.  Bizim okuduğumuz yıllarda hiç belediye başkanı, milletvekili görmedim. İlk belediye başkanını siyasete girdiğimde gördüm, o zamana kadar belediye başkanlığı nasıl bir şeydi bilmiyordum. Bizler sizlere geliyoruz. Sizlerle sohbet ediyoruz. Sizlerle irtibat kurmaya çalışıyoruz ki ,size ve kendinize güven gelsin. Belediye Başkanları ve Milletvekilleri de sizin gibi bir insan olduğu, sizin gibi aynı okullarda yetiştiğini görün. Mühendislik seçtiğim için pişman mıyım; Hiç pişman değilim mühendislik kendi yapıma ve fıtratıma uygun bir meslek mesela ben sabit bir iş yapamazdım. Sizlerde kesinlik bir rol model yolu seçmeniz lazım. Atalarımızın güzel bir sözü var. Kendine hayırıolmayanın ,başkalarına hayrı olmaz. Kazanacağınız üniversite sizin bütün hayatınızı şekillendirecek. Şu an sizler olağan bir dönemdesiniz hayatınızın şekillenmesi için biraz kafa yormanız lazım. Üniversiteyi dört yılda bitirdim. İdeallerim vardı. Bu ideallerimi gerçekleştirebilmem için kendime faydalı olan bir insan olmam lazım. Benim bir siyasi kimliğim var. Ak Partiliyim, kurucusuyum ve il başkanlığını yaptım. Benim için siyaset ve parti sadece hizmet edebilmenin bir aracıdır. Maalesef Türkiye’de partiler kutsallaştırılıyor. Bu doğru bir şey değil. Partiler bugün var , yarın olmayacak esas olan büyük Türk milleti. Önemli bir hizmet edebilmek.

Başkan Bahçeci, Dokuz yıldır Kırşehir’e hizmet ediyoruz. Dokuz yıl önce Kırşehir’de bir park yoktu. Şimdi ise gelmeyen marka işyerleri kalmadı. Ana sokakların her tarafı tozdan çamurdan geçilmiyordu. Yoğun bir alt yapı çalışması yaptık. 30 yıldır kimse alt yapı çalışması yapmamış. Nasıl borulardan su içtiğimizi 22 Mart Dünya Su Gününde o boruları cacabey meydanında sergileyeceğiz. Dünya kullanılması yasak olan kanser yapıcı borulardan su içiyorduk. Tarihimizde ilk defa biz bütün alt yapıyı aynı anda yaptık ve on ayda bitirdik. Bir mühendis olarak söylüyorum bu büyük bir başarıdır. Ne yaparsanız yapın belirli bir kesimi ikna etme şansınız yok. Altından yol yapsanız mutlaka bahane buluyorlar. Dokuz yıldır Kırşehir’de vizyonu olan şehir kazandırdık. Eski Türkiye geleceği olmayan bitik durumda bir ülke idi. Bu okullar, üniversiteler, hastaneler yoktu. Bir kesim bu hizmetleri yapana vatan haini damgasını vurmaya çalışıyor. Bir millet kendisine hizmet edene sahip çıkmazsa bu milletin sonu karanlıktır.

Ordumuz Afrinde bir mücadele veriyor biz ordumuza sahip çıkmazsak ne oluyor bunu hiç düşündünüz mü diyen Başkan Bahçeci , Bu ülkenin geleceği karanlık olur. Kilis ziyaretimde tüm Türkiye kilitlenmiş olarak gördüm. Küçüğünden büyüğüne kadar herkes ordumuza destek oluyor. Sizler birinci sıraya vatanınızı koyun, ikincisi şehrimizi koyun. Üçüncü sıraya ne koyarsanız koyun  ama vatanımızı ve şehrimizden taviz vermeyin. Çok güçlü sosyal bir ülke olmak zorundayız. Eğitim sistemimizin çok güçlü olması lazım. Türkiye’de çok güçlü olsun. Hedefi olmayan insan akarsu kapılmış bir yaprak gibidir. Mutlaka hedefiniz olsun.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri