Başkan Bahçeci “Gençlerimizle ilgilenmek en önemli hizmetlerden bir tanesi “

Güncel 1 Mart 2018 15:13
Videoyu Aç Başkan Bahçeci  “Gençlerimizle ilgilenmek en önemli hizmetlerden bir tanesi “
A
a

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir’deki sekiz lisenin temsilcisi öğrencileri ile bir araya gelerek Belediye faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde sekiz lisenin temsilcisi öğrencileri ile bir araya gelen Başkan Bahçeci, planlanan değerlendirme toplantısında Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı ve yapacağı hizmetlerle ilgili bilgiler verdi.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci,  gençlerimizle ilgilenmek en önemli hizmetlerden bir tanesi diye düşünüyorum.
Başkan Bahçeci, “Dokuz yıldır çalışmalarımızı bir sunum şeklinde yapıyoruz. Bir çoğunuz Ak Parti iktidar olduğunda dünyada yoktunuz. Sizler Ak Parti ile büyüdünüz. Bizde Ak Parti ile siyasete başladık. Dokuz yıllık süreç içerisinde Kırşehir’imizi vizyonu olan bir şehir haline getirmek için bir mücadele veriyoruz. Ak Partinin nasıl vizyonu olan bir Türkiye haline getiriyorsa, bizde yerelde Kırşehir de bu manada hizmet ediyoruz. Ak Parti Türkiye’de sağlıkta, eğitimde, ulaşımda yani her alanda yenilik getirdi. Bana göre en iyi getirdiği yenilik siyaset alanında oldu. Ak Parti öncesinde belediye başkanına ulaşmak mümkün değildi. Milletvekillerini hayatta görmezdiniz. Siyasetçiler halkla bir araya gelmezdi. Seçimden seçime gelirlerdi, millette işin düştü gene geldin diye kovardı. Ak Parti ile birlikte bizlere Cumhurbaşkanımızın talimatı ile birlikte artık hep halkın yanında olduk. Halka dokunan, halkla temas eden, halkla iletişim hâlinde olan bir siyaset anlayışı Türkiye’de var. Ben Yaşar Bahçeci olarak bir ay halktan kopayım işim biter. Bizim bir prensibimiz var ve hep şunu söylüyoruz. Rotasını halkın çizmeyen siyasetçiler gemiyi karaya oturtmaya mahkûmdur. Tayyip Erdoğan’ın en büyük başarısı nedir halkı dinliyor. Halkın ne istediğini biliyor. Halkın neye kızdığını, neyin kızmadığını biliyor. Siyasetçiler patronu halkıdır. Belediyemizde 1.250 kişi çalışıyor. Kurumda işi garanti olamayan bir kişi o da Yaşar Bahçeci işini iyi yapmazsa , sandık geldiğinde benim işim biter. Kapağı devlete atan işi ömür boyu garanti. Biz işimizi iyi yapmak zorundayız. Biz siyasiler halkı mutlaka dinlemeliyiz ki bir sonraki seçimde tekrar bizi görev başına getirsin. Neşet Ertaş Sanat Merkezinde Kırşehir’de farklı kesimleri ile 2009 yılından beri çalışmalarımız hakkında Nisan ayına kadar bilgilendirme sunumu yapıyoruz. Yaptığımız ve yapacağımız işlerin hesabını veriyoruz. Hesap  verebilme ve istişare edebilmek çok önemli. Bizim yönetim sistemleri arasında benimsediğimiz istişare çok önemlidir. İstişare olmadan doğru kararı veremezsiniz. İstişareye ne gerek var, ben her şeyi biliyorum derseniz kaybettiğimiz gün olur. Lisede teşkilatlanmalarımız var, sizlere çok önemli görevler düşüyor. Siz lise gençlerin fikirleri daha keskin oluyor. Gençler daha muhalif fikirlere meyilli oluyor. Geçmiş ve eski Türkiye’yi bilmediği ve yaşamadığı için, hastane kuyruklarında beklemediği için, banka faizleri, devalüasyonları, hiper enflasyonları, görmediği için gençlerimiz Türkiye şuan ki şekli ile sanıyor. Tek şeritli Ankara’ya gidip gelmediği için, okullar şuan ki hali ile güzel zannediyor. Gençlik teşkilatımıza önemli görevler düşüyor. Bunları mutlaka anlatmanız. Belki ilk defa siyasete adım atıyorsunuz bu son derece önemli ve kıymetli hepinizi tebrik ediyorum bu gerçekten cesaret işi. Aranızdan Belediye Başkanı, Milletvekili, Cumhurbaşkanı çıkacak. Siz gençlerin siyasete ilgili olmanız beni de gelecek adına umutlandırıyor.”
Başkan Bahçeci , “ İyi bir insan olmak önemli. Belediye Başkanı, Milletvekili olmuşsun, iyi bir insan olmadıktan sonra bunların hiçbir şekilde önemi yok. Bende normal bir Kırşehir gençliğinin okunması gereken standart okullarında okudum. Üniversiteyi ’de Niğde de okudum ama şehrime hizmet etme fırsatımız oldu belediye başkanı olarak. Nasıl başardık bunu azim, çalışmak, dürüstlük ve samimiyetle bunların sizlerde kaybetmeyin ve en önemli değerler. Bizim bir siyasi kimliğimiz var, partimiz var. Bizim için birinci sırada vatanımız gelir, vatanı olmayanın hiçbir şeyi olmaz. Vatanı olmayanın geleceği olmaz. Vatanın olamayanın namusu ve inancı olmaz. İkinci sıraya şehrinizi koyun. Bu şehir ne kadar güzel olursa hepimizi ilgilendiriyor. Bu yolları niye kazdık. Bir kez yenileyelim bir daha 40 yıl kazınmasın diye yaptık. Kırşehir’de ilk defa 5 kat asfalt attık. Bisiklet yolu yoktu ama biz yaptık. Biz pısırık biri olsaydık bunları yapamazdık. Doğru bildiğiniz yolda risk almaktan korkmayacaksınız. Siyasetten uzak durmayın. Biz sizin emrinizdeyiz. Bizim amacımız ve gayemiz gece gündüz Kırşehir’i daha güzel yaşanabilir hale getirmek dedi.”
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri