Basının Türkiye ve Kırşehir'de büyük bir yeri var

Güncel 10 Ocak 2018 16:21
Videoyu Aç Basının Türkiye ve Kırşehir'de büyük bir yeri var
A
a

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti'nin düzenlendiği Kocatepe Kahve Evi’nde ki programda gazeteciler sorunlarını şehrin yöneticilerine anlattı.

İkizarası Kent Park'taki bir restoranda düzenlenen toplantıda konuşan Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, basının Türkiye ve Kırşehir'de büyük bir yeri olduğunu belirterek, Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.
Yerel yayın yapan gazetelerin abone, reklam ve ilan sıkıntıları nedeniyle zor durumda olduğunu ifade eden Turpçu, şöyle devam etti:
"Kentimizdeki en büyük olumsuzluk gazeteci arkadaşların çıkardığı gazetelerin satın alınmaması. Okuyucular tarafından fazla rağbet görmemesi. Bazı kurum ve kuruluşların gazetelere abone olmaması. 2017 yılında resmi ilan fiyatlarına bir artış gelmedi. 2016 yılının fiyatıyla hala devam ediyor. Basın İlan Kurumu'nun belirlediği fiyat uygulanmadı. Bakanlar Kurulu'nun imzasından çıkmadı. 2017 resmi ilan fiyatları sabit kaldı. Gazetelerin girdileri en az yüzde 10-15 artmış iken resmi ilan artmadı." 
Kırşehir'de marka olmuş kurumların yerel gazete ve televizyonlara reklam desteği sağlaması gerektiğine işaret eden Turpçu, "Yerel gazetelerin resmi ilan dışında geliri olmadığı için reklam da alamadığından dolayı şu anda zarar etmektedirler. Özel İdare, Belediye ve üniversitenin dışında başka kurum ve kuruluşların da gazetelere abone olmalarını arzuluyoruz." diye konuştu.
Toplantıya, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Kırşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Halil Çalışır, haber ajansları, yerel gazete ve televizyonların yöneticileriyle çalışanları katıldı. (AA)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri