Başbakan Yıldırım Kırşehir’de

Güncel 23 Eylül 2017 08:02
Videoyu Aç Başbakan Yıldırım Kırşehir’de
A
a

Başkan Binali Yıldırım bugün Kırşehir’e gelerek Neşet Ertaş Kültür Merkezinin Açılışını Yapacak

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı bir törenle bugün saat 15.30 da açılarak sanatseverlerin hizmetine girecek.
Açılıştan sonra,  Kültür Merkezinde Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın’ın himayelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesi ve Müzik Üniversitesinin işbirliğinde 3 gün sürecek Neşet Ertaş Kültür Sanat Festival’inin açılışı da yapılacak.
 
Başbakan Binali Yıldırımın yanında kabineden çok sayıda bakan ve Neşet Ertaş’ın oğlu, kızları ve kardeşlerinin de katılacağı Kültür Merkezi ve festival açılışında festivale katılacak sanatçılar mini bir konser verecek.
3 gün sürecek Festivalde Konserler, Cacabey meydanında. Paneller ise Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde 23-24-25  Eylül'de gerçekleştirilecek. Festivalde Türk halk Müziği dalında ulusal ve yerel sanatçılardan Ramazan Bağgül, Yeşim Köksal,AliŞahin,Kubat, Erol Parlak , Fatma Şahin Aydoğan, Veli Ertaş, Kırşehir Ustalar Topluluğu, Yavuz Bingöl, İsmail Altunsaray , Gülşen Kutlu , Erhan Uslu, Bektaş Dolu sahne alacağı konserler düzenlenecek.
 
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan Ahilik Kutlamalarına Katılacak
 
Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan, Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte bugün Ahilik Haftası kutlamalarına katılmak üzere Kırşehir’e gelecek.
Bu yıl 30 uncusu düzenlenen Ahilik Haftası kutlama programına Başbakan Binali Yıldırım ile birlikte, programında olağan dışı bir değişiklik olmaması halinde Sağlık Bakanı Dr. Ahmet Demircan’ında katılacağı bilgisine ulaşıldı.
Kırşehir’de hizmet sunumunda bulunan sağlık tesislerinde de çeşitli incelemelerde bulunacak olan Dr. Ahmet Demircan aynı gün Kırşehir’ den ayrılacak.
 
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan’dan davet!
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan bugün açılışı gerçekleşecek olan Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi dolayısıyla Kırşehirlileri açılışa davet etti. Arslan: “ Başbakanımız Sayın Binalı Yıldırım Ahilik Haftası Kutlamaları ve Neşet Ertaş ve Abdal Şenliği Kapsamında İlimize Geliyor. Bütün halkımız mitinge ve açılışa davetlidir” dedi.
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den davet
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, "Kırşehir Belediyesi olarak önemli bir etkinliğe daha imza atıyoruz. Bu Kırşehirlinin Ahilik kutlamalarından sonra en büyük festivali olacak. Toplam 3 gün sürecek festivalimizde konserlerin yanı sıra Söyleşiler, Paneller olacak" dedi.
 
Bahçeci ayrıca; “Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezi Ustamızın ismini taşıyan ve ismine layık bir şekilde inşa ettiğimiz bir kültür merkezimiz Ahiliğin ilk açılış programını yaptık. Bugün aynı zamanda Ahilik kutlamalarının finalinin hemen devamında 1.Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali düzenleyeceğiz Cumhurbaşkanımızın talimatları ile  her yıl düzenli olarak devam edecek. “
Bugün Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinin hem açılışının yapılacağını kaydeden Başkan Bahçeci ;  “Aynı zamanda burada da Başbakanımızın katılımı ile Neşet Ertaş Kültür ve sanat festivalinin başlangıcını yapmış olacağız. Cumhurbaşkanımızın sözcüsü İbrahim Kalın’ın festivali ile ciddi katkısı var onunla birlikte organize ettik. Erol Parlak ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan’ında çok ciddi destekleri oldu. Amacımız ve gayemiz Türkiye’nin önemli değeri olan halk müziğimizin, ozanlarımızın Neşet Ertaş’ın ışığında bu festivalle de bir ilkleri taşıma noktasında önemli bir adım atmış olacağız.
Başkan Bahçeci; Kültür Merkezi’de ustamızın ismini taşıdığı için 750 ve 300 kişilik salonları fuayeleri, kitap kafeleri, müzesi ile son derece güzel Kültür ve sanat Merkezi oldu. Anadolu’nun çok kültürel ve sanatsal değerleri var. Kırşehir’in çok ciddi bir birikimi var. Gelecek nesillere de kültür ve sanat ruhunu taşıyabilmek için, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde en güzel bir şekilde eğitmek. Kadim kültürümüzü daha ileri taşımak inşallah bize nasip olur diye ümit ediyorum.” Dedi
Neşet Ertaş ‘ın ölüm yıl dönümü olan 23-24-25 Eylül 2017 tarihlerinde 3 gün boyunca çeşitli etkinliklerle anılacak. Etkinlik kapsamında konserler, söyleşi ve yapılacak panellere bilim adamları da katılacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri