Bakan Yardımcısından Vali Şentürk’e Ziyaret

Güncel 3 Ekim 2017 11:20
Videoyu Aç Bakan Yardımcısından Vali Şentürk’e Ziyaret
A
a

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kırşehir’e gelerek Vali Necati Şentürk'ü ziyaret etti

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş'in de yer aldığı ziyarette Vali Necati Şentürk ile görüşen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Kırşehir'in kültürel açıdan oldukça zengin kaynaklara sahip olduğunu söyledi.
Bozkırın Tezenesi halkın sanatçısı Neşet Ertaş, Ahi Evran-ı Veli gibi büyük üstatların memleketinde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, bugünkü ziyaretinde Kırşehir'e ait kültür ve sanat projelerinin görüşüleceğini söyledi.
Vali Necati Şentürk de ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman'ı medeniyetler beşiği, Ahiler kenti Kırşehir'de ağırlamaktan mutlu olduklarını belirtti.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Valilik ziyaretinin ardından Vali Necati Şentürk, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İbiş ve İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan ile birlikte Halk Ozanımız Muharram Ertaş'ın evini ziyaret etti.
O bölgede yaşayan abdallarla da görüşen ve sohbet eden Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, bu evin "Neşet Ertaş Müze Evi" yapılacağını açıkladı.
Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Muharrem Ertaş'ın evinde yaptığı incelemelerin ardından ilimizden ayrıldı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri