Bakan Yardımcısı Çelik Kırşehir'deydi

Güncel 16 Şubat 2018 17:07
Videoyu Aç Bakan Yardımcısı Çelik Kırşehir'deydi
A
a

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Ali Çelik, Kırşehir'e gelerek bir takım ziyaretlerde bulundu.

Programına Kırşehir Valiliğini ziyaret ederek başlayan Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali Necati Şentürk ile görüştü.Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Valilik ziyareti sırasında yapılan sohbette, Bakanlığınca Kırşehir'de yürütülen yatırımları yerinde görmek ve sorunları tespit ederek çözümler üretmek amacıyla Kırşehir'e geldiğini söyledi.

Ülkemizin gelişip kalkınması yolunda devletimizin Kırşehir’de yürüttüğü çalışmaları önemsediklerini belirten Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “Ahiliğin merkezi Kırşehir’de bugün Organize Sanayi Bölgesini de ziyaret ederek inceledik ve eksikleri yerinde gördük.

Kırşehir, bölgesinin parlayan yıldızı olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ayrıca, ildeki patent sorunlarına da çare bulacağız. Bakanlığımız ARGE merkezlerini önemsiyor. Eğer şartlar uygunsa Kırşehir’e de ARGE merkezi kuracağız.” dedi.

Vali  Necati Şentürk de konuşmasında Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik’i ilimizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti ve “Uzun çalışmalar sonucu Kırşehir merkezdeki OSB ve Kaman OSB’yi iyi duruma getirdik. Kırşehir'de tarım ve hayvancılıkta iyi konumdayız. Kırşehir, et konusunda marka kent olma yolunda hızla ilerliyor. Bu konuda Sayın Bakan Yardımcımızdan destek bekliyoruz. İlimizde sulanabilir tarım arazisi miktarı düşük seviyede. Yamula Barajının aktif hale gelmesi ve bu konudaki diğer yatırımların tamamlanması ile birlikte bu alan daha da artacaktır. Bu konuda ciddi çalışmalarımız var. Eğitimde zirvede olan ilimizin üniversitesi de çalışmalar bittikten sonra yakın zamanda modern bir üniversite olacak.” şeklinde konuştu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali  Necati Şentürk ve beraberindeki protokol, Valilik ziyaretinden sonra Ahi Evran Üniversitesin’e geçtiler.

Ahi Evran Ünivertesi’nde ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme Töreni gerçekleşti.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonunda düzenlenen programa Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Vali Necati Şentürk, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, il protokolü, üniversite akademik personeli ve öğrenciler katıldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, üniversitenin kalitesini, niteliğini ortaya koyan ve TSE tarafından nadiren verilen bir belgedir.” dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri