Bakan Albayrak, Kaman ve Mucur ilçelerine doğalgaz müjdesi verdi

Güncel 24 Mart 2017 08:36
Videoyu Aç Bakan Albayrak, Kaman ve Mucur ilçelerine doğalgaz müjdesi verdi
A
a

Kırşehir' e sadece sohbet etmek için değil müjdeli haberler de vermeye geldiğini belirten Bakan Albayrak, "Hem Kaman' a hem Mucur' a Allah nasip ederse bu yıl sonuna kadar doğal gazı getiriyoruz." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 16 Nisan' da gerçekleşecek Anayasa referandumu öncesi Kırşehir' i ziyaret etti. Bakan Albayrak, özel bir otelde organize edilen toplantıda Kırşehirli iş adamaları ve STK temsilcileri ile bir araya geldi.
Programa, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ak Parti Kırşehir Milletvekilleri Mikail Arslan ile Salih Çetinkaya, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, Ak Parti Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli, Ak Parti Kırşehir Kadın Kolları Başkanı Meryem Düğer, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Kamanlı ve Mucurlulara müjde
Kırşehir' de olmaktan ayrı bir keyif ve mutluluk duyduğunu dile getiren Albayrak, Kırşehir' in Ahi Evran-ı Veli Hazretleri' nin ahlakını ve geleneğini ortaya koyan önemli bir şehir olduğunu söyledi.
Kırşehir' e sadece sohbet etmek için değil müjdeli haberler de vermeye geldiğini belirten Bakan Albayrak, "Hem Kaman' a hem Mucur' a Allah nasip ederse bu yıl sonuna kadar doğal gazı getiriyoruz." dedi.
Bakanlığın 2017 ve 2018 yılları hedefleri doğrultusunda doğalgaz hamleleri için düğmeye bastıklarını açıklayan Albayrak, "Bu iki yılda 5 milyar Türk Lirası' ndan fazla yatırım yaparak sadece 81 ili tamamlamayacağız. 250' ye yakın ilçemizde yaklaşık bir milyon aileyi yani beş  milyon insanımızı inşallah doğal gaz konforu ile buluşturacağız." diye konuştu.
Ak Parti olarak yeni Türkiye, büyük Türkiye, güçlü Türkiye istikametinde çok çalışarak millete laik olmaya uğraştıklarını aktaran Albayrak, "Halka hizmeti hakka hizmet olarak anlayan, yaşayan, hisseden bir siyasi geleneğin temsilcileriyiz. Hem vekillerimiz hem teşkilatımız bu çerçevede çok çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Bir dakika kaybetme lüksümüz yok" 
Albayrak, 15 Temmuz' un ardından Türkiye'nin yeni bir dönemece girdiğine dikkati çekerek, 16 Nisan' da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması' nın son süreçte Türkiye açısından önemli olduğunu vurguladı.
Türkiye' nin içinden geçtiği dönemde belki de iki yüz yıllık bu toprakların kaderindeki en önemli seçimin 16 Nisan' da yapılacağını anlatan Albayrak, şöyle konuştu:
"Vatandaşlarımız, biz siyasetçilere 'Bu seçim çok önemli diyorsunuz ama 5 yıldır her seçim için bunu diyorsunuz.' diyorlar. Evet hepside önemliydi ama son 5 yılda yaşananları tüm milletimiz 80 milyonla birlikte Kırşehir' de şahit olarak yaşadık. 15 Temmuz' u yaşadık. Ancak 15 Temmuz' la birlikte artık yeni bir dönem başladı. Bu ülkede sistem sorunun ve en önemlisi halkın iradesinin temsili noktasında artık bir dakika kaybetme lüksümüz yok." 
Halkın yönetiminin ve milletin iradesinin Cumhuriyet olduğunun altını çizen Albayrak,
"15 yıldır bu halktan aldığı güçle halkın temsili ve iradesi ile farklı güç odakları ile savaşa savaşa 15 Temmuz' a geldik. 15 Temmuz, tankın, uçağın önünde dikilerek ülkenin bekası için hayatımızın hiçbir öneminin olmadığını gösteren bir millet olarak dünya sahnesine çıkışımızdır. 15 Temmuz' da bir duruş sergilemişsek şimdi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan' ın yanında olacağız." değerlendirmesinde bulundu.
Haber/Foto: Gökhan Gökbulut
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri