BAHÇECİ; AHİLİK KIRŞEHİR'İN EN ÖNEMLİ DEĞERİ

Güncel 22 Eylül 2018 15:19
Videoyu Aç BAHÇECİ; AHİLİK KIRŞEHİR'İN EN ÖNEMLİ DEĞERİ
A
a

Kırşehir'de 31'incisi kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinde Cacabey Meydanında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahiliğin Kırşehir'in en önemli değeri olduğunu söyledi.

Kırşehir'de 31'incisi kutlanan Ahilik Haftası etkinliklerinde Cacabey Meydanında konuşan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Ahiliğin Kırşehir'in en önemli değeri olduğunu söyledi. 

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci 31. Ahilik Haftası kapanış programında bir konuşma yaparak Ahiliğin önemine değinerek Anadolu Coğrafyasını Vatan yapan manevi mimarların kahramanların Alplerin yiğit bacıların ve onlara yol gösteren gönül erenlerinin yurdu olan Kırşehir’imiz bir cihan devletinin de mayalandığı yerdir dedi. 

Başkan Bahçeci Ahi Evran Veli hazretlerinin en beğendiğim sözü  Hak ile Sabır dileyip bize gelen bizdendir. Akıl Ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir. Bizde on yıldır sabırla Kırşehir’i bize ecdadımızın emanet bıraktığı bu kadim şehri, köklü değerlere sahip olan bu güzel şehri, rahmetli Halil İnalcık’ın Türklüğün merkezi Kırşehir diye tabir ettiği bu şehrimize hizmet etmenin onurunu ve şerefini yaşıyoruz.  

Başkan Bahçeci, 2009 yılında ilk Belediye Başkanı olduğumda Cumhurbaşkanımıza gittiğimize Ahiliğin Başkenti olan Kırşehir’imize bir Külliye yakışır dedim. Cumhurbaşkanımızın talimatı ile proje çalışmamıza başladık. Belediyecilikte en sevdiğim söz İnsanlar şehirleri imar ve inşa ederler , Şehirlerde insanları imar ve inşa ederler. On yılın sonunda Cacabey meydanı ile , Külliyesi ile Kent Parkı ile , Alt Yapısı ile , Yolları ile , Peyzajı ile , Şehir girişleri ile Terminali ile, Pazar Yeri ile kafamızı nereye çevirsek eserlerimizi görüyoruz, bunun onurunu ve gururunu yaşıyoruz.  

2012 Yılında Ahi Evran Külliye inşaatı başlarken bir tohum ekildiğini kaydeden Başkan Bahçeci İnanıyorum ki o tohum sabırla çalışırsak, o külliye bittiğinde ve inşallah o ahilik kanununda çıktığında Türkiye’mizin en önemli teşkilatlarından biri olarak geçmişte olduğu gibi yine çok önemli bir işlev kazanacaktır. O tohum ekilmesinde büyük emeği geçen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a tüm Kırşehirliler adına teşekkür ediyorum. Dönemin Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcıya teşekkür ediyorum. TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’ na teşekkür ediyorum. TESK Başkanımız Bendevi Palandökene teşekkür ediyorum. TESKOM Başkanımız Abdulkadir Akgül’e teşekkür ediyorum. Unutmayın ki ektiğiniz o tohum ağaç olacak ve şahlanan büyüyen Türkiye’ye hem iktisadi alanda , hem sivil toplum alanında, hem şehircilik alanında çok önemli bir çığır açacak diyorum dedi.  

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri