Atamızı saygıyla anıyoruz

Güncel 10 Kasım 2017 07:30
Videoyu Aç Atamızı saygıyla anıyoruz
A
a

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. Yıldönümü nedeni ile bugün Atatürk’ü Anma Programı düzenlenecek

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıldönümü tüm yurtta, dış temsilciliklerimizde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olduğu gibi, Kırşehir’de de çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Kırşehir’deki törenler, Cacabey Meydanı Atatürk Anıtı önünde çelenklerin sunumu ile başlayacak. Valilik ve Belediye Başkanlığı çelenginin sunumundan sonra, saat 09.05’te iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacak ve akabinde İstiklal Marşı eşliğinde göndere çekilen bayrak yarıya indirilecek.

Anma etkinliklerine, saat 09.30’da Kültür Merkezi Salonu’nda konferans verilecek. Konferansa “Çanakkale’den Milli Mücade’ye Milli Mücadele’den 10 Kasım’a Mustafa Kemal Atatürk konulu konferans gerçekleşecek Konuşmacı olarak Recai Yağmur yer alacak.

Atatürk’ü Anma Haftası nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı tüm okul ve kurumlarda, anma programı ile haftanın anlam ve önemine uygun çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Anıtkabir’e gezi düzenlerken, okullarda “Atatürk ve Cumhuriyet” konulu şiir, resim ve kompozisyon yarışmaları düzenlenecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri