Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın akıbeti belli oldu

Güncel 28 Ekim 2017 13:15
Videoyu Aç Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın akıbeti belli oldu
A
a
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu geçtiğimiz günlerde GüzlerEvcil Hayvanlar Parkı ve Piknik Alanı açılışında Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın Kırşehir’e devredileceğini açıkladı.
Aşıkpaşa Tabiat Parkı Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Kırşehir Belediyesi’ne devredilmesi beklenirken ihaleye çıkartılarak özel bir şahsa devredildiği açıklanmıştı. Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Belediyesi’ne Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nın devredilmesi için tekrar görüşmeler yaptığını söylemişti.
Kırşehir Belediyesi tarafından projesi hazırlanan ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşaatı tamamlanan Aşıkpaşa Mahallesinin doğu kısmı, Bölge Trafik Müdürlüğü karşısındaki 1.300 dönümlük alanı kapsayan Aşıkpaşa Tabiat Parkı projesinin akıbeti merakla beklenirken Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu son noktayı koyarak Kırşehir Belediyesi’ne devredileceğini hatta Hıdırellez de ise açılışının yapılacağını söyledi.
Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda yer alan projede yok yok! 
Projesi Kırşehir Belediyesi tarafından hazırlanan Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda neler var?
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci: “Aşıkpaşa Tabiat Parkı’nda basket sahası, teniz kortu, spor üniteleri, sporcular için soyunma odaları, duş alabilecekleri yerler, alan içinde çeşmeler ve tuvaletler, ahşaptan yapılmış satış üniteleri, büfe, kafeterya, çim sahası, alan içerisinde kır lokantası, yollar ve ayrıca patikalar var” demişti. Bahçeci aynı zamanda piknikçiler için kamelyalar ve mangal yerleri, parkın insanların spor yapabileceği, piknik yapabileceği bir alan olduğunu, at binicilik alanı olduğunu da bildirmişti.
(HABER:SEMRA YILMAZ)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri