Aşıkpaşa Gazetesi'nden Geri Dönüşüme Destek!

Güncel 6 Haziran 2018 16:14
Videoyu Aç Aşıkpaşa Gazetesi'nden Geri Dönüşüme Destek!
A
a

Çevre bilincinin kazandırılması, kaynakların verimli kullanılması ve atıkların ayrıştırılması konusunda yaptığı geri dönüşüm çalışmaları ile örnek olan Kırşehir Belediyesi, Geri Dönüşüm ile ilgili istek, talep ve şikâyetleri de değerlendiriyor.

214 10 10  numaralı AK MASA veya Temizlik İşleri Müdürlüğünün 213 10 27 numaralı telefonlarından atıkla ilgili talepleri alan Belediye ekipleri, planlı toplamanın yanında gelen talep doğrultusunda yönlendirme ve atık yönetimine dair doğru bilgilendirme yapıyorlar.
 
 
Başkan Bahçeci Kırşehir Halkını  Geri Dönüşüme Davet Etmişti..
 
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci geri dönüşümle ilgili şunları söyledi; "Dağıttığımız atık toplama kutuları sayesinde doğal kaynakları korumayı, enerji tasarrufu sağlamayı,  atık miktarını azaltarak geri dönüşüme büyük katkı sağlamayı amaçlıyoruz.Demir, çelik, bakır, elektronik atıklar, kağıt, plastik, cam gibi maddelerin geri dönüşüm yoluyla kazanılması doğal kaynakların korunmasını sağlayacak ve çeşitli ülkelerden ithal edilen hurda malzemelerine ödenen döviz miktarını düşürerek ekonomimize katkı sağlayacak. Ağaçlarımız kesilmekten kurtulacak. Ülkemizin ekonomisine her türlü katkı koymayı Belediye olarak biz görev addediyoruz."
 
Herkesi geri dönüşüme katkıda bulunmaya davet eden Başkan Bahçeci,  atıkları kaynağında ayrıştırmak suretiyle çöp miktarının azaltılacağını ve böylelikle de katı atık düzenli depolama alanının kullanım ömrünün uzayacağını da sözlerine eklemişti. Bizde Aşıkpaşa Gazetesi olarak Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin çağrısına kulak vererek geri dönüşüme destek verdik. Diğer kurum ve kuruluşları da Geri Dönüşüme destek olmaları için davet ediyoruz.
 
Geri dönüşüme destek vermek için neler yapabiliriz? 

Geri dönüşüm evde başlar. 
Kağıt, cam ve plastik geri dönüştürülebilir. Kağıt, cam ve plastik atıklar için hazırlayacağınız üç farklı geri dönüşüm kutusunda, ilgili atıkları geçici bir süre biriktirebilir, bağlı bulunduğunuz belediye ile irtibata geçerek kutularınızın toplanmasını isteyebilirsiniz. Belediyeler, atıklarınızın alınması için size genellikle belli bir gün veriyorlar. Bazı belediyelerin geri dönüşüm kumbaralarını ise sokaklarda bulabilirsiniz . 
Çocuklarımız bu süreçte bizle çalışmalı, çevre bilincini kazanmalılar. aşılayabilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki linkler çok bilgilendirici ve geri dönüşüm firmalarına ve kuruluşlarına ulaşmanızı sağlayacak kaynaklar: http://www.cevko.org.tr , http://www.geridonusum.org adreslerinden ulaşabilirsiniz.(Canan ARIÖZ)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri