Arslan Vekil, 4 Yıllık Yüksek Okula Öğrenci Alımı Kabul Edildiğinin Müjdesini Verdi

Güncel 8 Haziran 2018 16:24
Videoyu Aç Arslan Vekil, 4 Yıllık Yüksek Okula Öğrenci Alımı Kabul Edildiğinin Müjdesini Verdi
A
a

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, Kaman’da 4 yıllık yüksek okula öğrenci alımı kabul edildiğinin müjdesini verdi.

Konuyla ilgili AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, şunları bildirdi:

“2016 yılında kurduğumuz lisans düzeyinde (4 yıllık) Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na öğrenci alımı kabul edildi. İlk öğrencilerini alarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlayacak olan Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokuluna 40 öğrenci alımı Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylandı.

17 Mayıs Perşembe günü YÖK’ün Yükseköğretim Genel Kurulu Toplantısında verdiği karar ile 2018-2019 eğitim öğretim yılında Üniversitemiz Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde açılan Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümüne 40 öğrenci alınması ile birlikte yeni kurulan yüksekokulumuz da aktif eğitim faaliyetlerine başlayacak. Yüksekokulumuzda farklı bölümlerin açılması için de çalışmalar devam etmekte olup, çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte yeni bölümlere de öğrenci alımları en kısa sürede gerçekleşecek.

Kaman Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun kurulması ve öğrenci alınması yönünde yoğun mesai harcayan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya ve emeği geçen herkese Kırşehirli ve Kamanlı hemşerilerim adına teşekkür ederim.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri