Arslan, müjdeli haber vererek, zararların tespit edilip, mağduriyetlerin giderileceğini açıkladı

Güncel 15 Mayıs 2018 16:52
Videoyu Aç Arslan, müjdeli haber vererek, zararların tespit edilip, mağduriyetlerin giderileceğini açıkladı
A
a

Kırşehir’de yaşanan yağmur sel afeti ile ilgili maduriyet yaşayan esnaflara AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, müjdeli haber vererek, zararların tespit edilip, mağduriyetlerin giderileceğini açıkladı.

Kırşehir’de yaşanan yağmur ve sel afeti ile ilgili yazılı açıklama yapan Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, şunları bildirdi:

“Kırşehir’de şehir merkezinde 12 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00 sularında aşırı yağışların sebep olduğu ve bazı iş yerlerinde yaşanan sel baskınından oluşan mağduriyet, hasar ve ziyandan dolayı bütün esnaflarımıza öncelikle geçmiş olsun dileklerimizi beyan ederiz.

Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile AFAD Başkanlığı tarafından İlimizde yaşanan yağmur sel felaketinde zarara uğrayan esnaflarımızın zararlarının karşılanması için bir tespit ve değerlendirme çalışması başlatılmıştır.

Kırşehir ADAF İl Müdürlüğümüz koordinesinde İl Defterdarlığımızca kurulan ekipler tarafından zarar tespit çalışmaları yürütülmektedir. Çalışmaların tamamlanmasına müteakip zarara uğrayan işyerlerine ve alt yapı tahribatına dair dosyalar Kırşehir Valiliğimiz tarafından Başbakanlık Ekonomik Sosyal ve Kültürel İşler Başkanlığı ile Afat Başkanlığına gönderilerek ödenek temin edilmesi ve diğer yardımların sağlanması sureti ile mağdur olan esnaflarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi için gerekli çalışmalar yapılacaktır.

Mağdur olan esnaflarımıza geçmiş olsun dileklerimizi tekrar bildirerek, Cenabı Allah’tan ülkemizi bu tür afetlerden korumasını dileriz.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri