Antalya'da ki Kırşehirliler 13 Mayıs Pazar Günü Bir Araya Gelecek

Güncel 8 Mayıs 2018 15:42
Videoyu Aç Antalya'da ki Kırşehirliler 13 Mayıs Pazar Günü Bir Araya  Gelecek
A
a

Antalya Kırşehirliler Derneği (ANT-KIR-DER) Yönetim Kurulu Başkanı Recep Analı, 13 Mayıs Pazar günü Antalya'daki buluşma ile ilgili yaptığı açıklamada, "Geleneksel olarak düzenlediğimiz;

Bozlaklarımızı ve Halk Ozanlarımızı dinleyip yöresel folklorumuzu izleyeceğimiz Antalya ile kaynaşmış Hemşerilik ruhumuzu pekiştirecek 2. Şirin Kırşehir Pikniğimize, Antalya'da yaşayan Kırşehirlilerin onurlandırmasını bekliyoruz" dedi.
         Antalya'daki Kırşehirlilerin geleneksel hale getirdiği piknik, 13 Mayıs Pazar günü saat 11.00-18.00 arasında Nebiler Mahallesi Döşemealtı Belediyesi Piknik Alanı A Kapısı Girişi, Kapalı Pazar Yanı'nda gerçekleşecek.
         Antalya'da yaşayan Kırşehirliler ile Ahi Pilavı ikramında buluşacaklarını belirten Antalya Kırşehirliler Derneği Başkanı Recep Analı, Antalya’da bulunan Kırşehirlileri birlik ve beraberlik içerisinde etkinliklerle buluşmaya davet etti. Başkan Analı, rekor sayıda Kırşehirliyi bir araya getirmeye çalıştıklarını belirterek, "13 Mayıs Pazar günü büyük bir organizasyon ile Antalya'da yaşayan Kırşehirlileri piknikte buluşturacağız. Büyük buluşmamızda, Kırşehir Abdallar Topluluğu yanında sürpriz mahalli sanatçılarımız olacak. Piknikte et kavurma, Ahi Pilavı, irmik helvası, su ve sınırsız çay ikramımız olacak. Antalya ve çevresindeki tüm hemşerilerimizi bu güzel günde hasret ve özlem gidermeye davet ediyoruz. Ücretsiz olan bu etkinliğimiz ile birlik ve beraberliğimizi göstereceğiz" dedi.

 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri