Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları Kırşehir'de Organize Edilecek

Güncel 19 Nisan 2018 17:43
Videoyu Aç Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final Müsabakaları Kırşehir'de Organize Edilecek
A
a

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Sporun tabana yaygınlaştırılması, daha fazla müsabakanın yapılması, kulüplere ve milli takımlara alt yapı oluşturulması, illerdeki yerel faaliyetler sonucu keşfedilen yetenekli sporcuların spora kazandırılması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması hedefleri doğrultusunda oluşturulan Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Karate Yarı Final müsabakaları Kırşehir' de düzenlendi.

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü organizesinde Aşıkpaşa Spor Salonunda yapıldı. Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Cacabey Gençlik Merkezi toplantı salonunda gerçekleştirilen teknik toplantının ardından müsabakalar Cumartesi günü başladı. İki gün boyunca süren karşılaşmalarda birinci gün erkekler kata ve kumite ikinci gün ise kızlar kumite ve kata maçlarının ardında tamamlandı.
Anadolu Yıldızlar Ligi Karate Yarı Final müsabakalarına 13 İl, 13 İdareci, 21 Antrenör, 21 Hakem görev aldı. İki gün boyunca devam eden karşılaşmalara 80’ni Erkek, 73’ü Kız olmak üzere toplamda 153 karateci katıldı.
Müsabakaların sonunda Erkeklerde birinci Ankara, ikinci Adana, üçüncü Sivas ve dördüncü Mersin olurken Kızlarda birinci Ankara, ikinci Konya, üçüncü Kayseri ve dördüncü Sivas oldu. Dereceye giren sporcular ve takımlara ödüllerini Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdür Rifat Beyazit takımların antrenörleri ve Karate federasyonu merkez hakem kurlu hakemleri tarafından verildi.
Burada elde ettikleri derecelerin sonunda sporcular ve takımlar Yalova ilinde düzenlenecek olan Türkiye Finallerinde ter dökecekler. Kırşehir'de düzenlenen Anadolu Yıldızlar ligi Çeyrek Final müsabakalarında şu takımlar ter döktü; Erkek takımları Hatay - Adana - Mersin - Karaman - Isparta - Osmaniye - Ankara - Sivas - Konya - Kayseri - Kırşehir - Aksaray  ile Kız takımları Adana - Hatay - Mersin - Isparta - Karaman - Osmaniye - Ankara - Sivas - Konya - Kayseri - Kırşehir – Kırıkkale takımlarının sporcuları mücadele etti.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri