Almanya Belediye Başkanından Mustafa Kurt'a Ziyaret

Güncel 2 Ağustos 2018 14:10
Videoyu Aç Almanya Belediye Başkanından Mustafa Kurt'a Ziyaret
A
a

Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz ve Beraberindekiler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'ni Ziyaret Etti.

Kardeş şehir protokolü için Almanya’nın Remscheid kentinden Kırşehir’e gelen Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz, Remscheid Kırşehir Dostluk Derneği Başkanı Hartmut Demski ile beraberindekiler Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini ziyaret ederek Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Kurt ile bir görüşme yaptılar. 30 Temmuz 2018 tarihinde Prof. Dr. Mustafa Kurt’un makamında gerçekleşen ziyarette Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz yaklaşık üç yıl önce Kırşehir Ahi Evran Üniversitesini ziyaret ettiklerini belirterek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin üç yıl içerisinde gerçekleştirdiği fiziksel büyümeyi hayretle karşıladıklarını ifade etti. Remscheid’te bulunan Wuppertal Üniversitesi ile Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi arasındaki iş birliği konusunda da açıklamalarda bulunan Burkhard Mast-Weisz, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ilerlemesini destekleyeceklerini vurguladı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin pilot üniversite projeleri hakkında detaylı bilgi alan Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz, pilot üniversite projeleri konusundaki çalışmaları değerlendirerek bölgelerinde bulunan üniversitenin de bölgesel kalkınmaya katkı sağlaması açısından üniversitemizin projelerinin örnek alınması gereken önemli projeler olduğunu kaydetti. Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz misafirperverliklerinden dolayı Prof. Dr. Mustafa Kurt’a teşekkür ederek Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi yönetimini de Remscheid kentine davet etti.
Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Kurt, Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz ve beraberindekilere Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi fiziki yapısı ve akademik çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin pilot üniversite projeleri kapsamında projeleri olduğunu söyleyerek bu projelerin hayata geçirilmeye başlandığını kaydetti. Projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte bölgesel kalkınmaya katkı sağlanacağını da anlatan Kurt, projelerle birlikte Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin  Kırşehir'de ve bölgede parlayan bir yıldız olacağını vurguladı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin  Kalite Yönetim Sistemi süreci hakkında da bilgiler veren Prof. Dr. Mustafa Kurt, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinin Türkiye’de tüm birimleriyle Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan ilk ve tek devlet üniversitesi olduğunu vurgulayarak Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin  ülkemizdeki üniversitelere model oluşturduğunu sözlerine ekledi. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi'nin Remscheid’te bulunan Wuppertal Üniversitesi ile ikili ilişkilerinin geliştirilmesinin önemli olduğunu söyleyen Kurt, ikili ilişkilerin devam ettirilmesinin her iki şehir ve üniversite için gerekli olduğunu söyledi.
Ziyaretin devamında konuklarına rektörlük terasından biten ve devam eden inşaatlar hakkında bilgiler aktaran Prof. Dr. Mustafa Kurt, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz ile beraberindekilere teşekkür etti.
Ziyaret sonunda Rektör Vekili Prof. Dr. Mustafa Kurt ile Remscheid Belediye Başkanı Burkhard Mast-Weisz birbirlerine günün anısına hediye verdiler.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri