Akpınar’da Halk Eğitimi Merkezi Öğrenme Şenliği ve Yıl Sonu Sergisi Açılışı Yapıldı

Güncel 11 Mayıs 2018 17:01
Videoyu Aç Akpınar’da Halk Eğitimi Merkezi Öğrenme Şenliği ve Yıl Sonu Sergisi Açılışı Yapıldı
A
a

Kırşehir’in Akpınar ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi kursiyerlerinin yıl boyunca hazırladığı el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği yılsonu sergi açılışı ve Öğrenmenin Hayat Boyu Sürdüğü Öğrenme Şenliği belge dağıtım töreni Akpınar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü hizmet binasında düzenlendi.

Yapılan program kursiyerlerinin yıl boyunca hazırladığı el emeği göz nuru ürünlerinin sergilendiği sergi açılışı, Okuma-Yazma Seferberliği kapsamında okuma yazmayı öğrenen kursiyerlere belge dağıtımı, protokol konuşmaları ve yapılan ikramlarla devam etti.
            Törene; Kaman Kaymakamı,Akpınar Kaymakam Vekili  Murat Girgin, Kırşehir Askerlik Şubesi Başkanı Yzb. Harun Ağaç, İlçe Belediye Başkan V. Haydar BOR, Daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. (Haber Merkezi)
 
Cevizkent Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Öğrencilerinden Kaymakam Murat Girgin’e Ziyaret
10-16 Mayıs tarihleri arasını kapsayan Engelliler Haftası nedeniyle Cevizkent Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri Kaman Kaymakamı Murat Girgin’i makamında ziyaret etti.
Kaman Kaymakamı Murat Girgin, “Bu hafta, çok özel  ve güzel vatandaşlarımızın sevincine ortak olmak, sorunlarının çözümüne yönelik sosyal duyarlılık bilincini artırmak, engelleri aşabilen bu insanların bakışları, dokunuşları, sözleri ile anlatmak istediklerini anlayabilmek için bir kez daha bütün imkânlarımızı ve yüreğimizi ortaya koyma zamanıdır.
Engellilerimizin sorunlarına karşı herkesin duyarlı olduğu, onların önündeki engellerin kalktığı bir dünyayı hep birlikte kurabiliriz. Herkesin engelli adayı olduğunu unutmadan, içimizdeki engelleri aşarak bize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmek insanlık görevimizdir, herkese engelsiz bir yaşam temennisiyle; Engelliler Haftasını kutluyor, selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi 
Kaman Kaymakamı Murat Girgin ziyarete gelen öğrencilere teşekkür ederek hediyesini verdi.
Daha sonra Kaman Kaymakamı Murat Girgin, Cevizkent Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin düzenlediği pikniğe katılarak burada eğitim gören öğrencilerle sohbet edip zaman geçirdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri