Akpınar’da 15 Temmuz’un 2. Yıl Dönümü Kutlandı

Güncel 17 Temmuz 2018 15:49
Videoyu Aç Akpınar’da 15 Temmuz’un 2. Yıl Dönümü Kutlandı
A
a

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Merkez Camiinde Kuran’ı Kerim Ziyafeti, Mevlid’i Şerif ve Hatim Duası, Akpınar Kapalı Spor Salonunda Şehitleri Anma Özel Programı yapıldı.


Tüm şehitlerimiz ve terör mağdurları için Merkez Camiinde Mevlidi Şerif okundu. Köremezli Petrol karşısındaki kavşakta başlayan, Belediye önündeki meydanda sona eren ve halkımızın büyük bir katılım gösterdiği Milli Birlik Yürüyüşü düzenlendi.  Belediye önündeki tören alanında gerçekleştirilen program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Program şiirlerin okunması, belgesel ve slayt gösterileri ile devam etti.  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yaptığı konuşma canlı olarak tören alanında izlendikten sonra düzenlenen programa Kur'an-ı Kerim Tilaveti, Hatim Duası, İlahilerin okunması ve protokol konuşmalarıyla devam edildi. Program süresince halka çeşitli ikramlar sunuldu.
Akpınar Kaymakamı Bilal Basri 15 Temmuzun Anlam ve önemine binaen yaptığı konuşmada “15 Temmuz 2016 günü, öncesinde ve sonrasında da bu vatanın birliği ve bütünlüğü uğruna şehit düşmüş tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet gazilerimize acil şifalar diliyorum, , 15 Temmuz bu milletin hem iktidar hem muktedir olduğu gündür, Allah milletimize bir daha böyle acı günler yaşatmasın inşallah” dedi.
Saat 00:13’ te Tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de tüm camilerde selalar okunması ile sona erdi. (Haber Merkezi)
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri