Akçakentli Engelli Vatandaşlar Sertifikalarını Aldı

Güncel 17 Mayıs 2018 16:34
Videoyu Aç Akçakentli Engelli Vatandaşlar Sertifikalarını Aldı
A
a

Akçakentli engelli vatandaşlara yönelik hibe destek alabilmeleri için Girişimcilik Eğitim Programı’nda belge almaya hak kazanan vatandaşlara sertifika töreni düzenlendi.

Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Akçakentli engelli vatandaşlarımıza yönelik 50 bin TL hibe destek alabilmeleri için Girişimcilik Eğitim Programı’nda belge almaya hak kazanan vatandaşlara sertifika töreni düzenlendi.
Sertifika törenine Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi Ünal, Akçakent İl Genel Meclis Üyesi Özer Bektaş, Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Fatih Menekşe, Akçakent Halk Eğitim Merkezi Müdürü V. Alper Günay katıldı.
Kırşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü V. Ahmet Hamdi Ünal törene katılan kursiyerlere yaptığı konuşmada, “İşgücü piyasasına katılarak kendi işinizin sahibi olmanızı, Engelli Kendi İşini Kurma Projemiz ile 50 bin TL’ye kadar hibe destek almanızı sağlamak amacıyla bu girişimcilik sertifikası ile ilk adımı atmış bulunmaktasınız. Sahibi olduğunuz Girişimcilik Sertifikası ile İŞKUR’un yürütmekte olduğu projemize başvurular 8 Haziran 2018’e kadar devam ediyor. Gerekli evraklarınızı tamamlayarak bu projemize başvurduğunuz takdirde daha önce bu projeden yararlanan onlarca proje sahibi gibi kendi işletmenizi kurup, isterseniz hayvancılık yapmak amacıyla da 50 bin TL destekten yararlanabileceksiniz. İŞKUR’un engelli ve eski hükümlü istihdamına yönelik destekleri çerçevesinde düzenlenen projede amacı: Engelli ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurmaları, mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmaktır” dedi.
Yapılan toplantının ardından kursiyerlere girişimcilik sertifikaları dağıtıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri