Akçakent'de Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi

Güncel 6 Nisan 2018 17:19
Videoyu Aç Akçakent'de Temel Afet Bilinci Eğitimi Verildi
A
a

“Afete Hazır Okul Projemiz” kapsamında; Kırşehir Akçakent İlçesinde bulunan Akçakent Çok Programlı Anadolu Lisesi, Şehit Bekir Ferhat Kaya İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Mehmet Bayar Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şeyh Şamil İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerine ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi verildi.

Kırşehir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü personeli tarafından okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede öğrenim gören öğrencilere afetlerden önce alınması gereken tedbirler, afet anında yapılması gereken doğru davranış şekilleri ve afet sonrası için yapılması gereken planlamalar esas alınarak verilen eğitimde; yapısal ve yapısal olmayan riskler, bunları azaltmanın yolları, ilk 72 saat için ihtiyaç duyulan afet çantası ve aile afet planı hazırlamanın önemi vb. konuları ele alındı.

Eğitimlerde ayrıca yapısal olmayan elemanlardan kaynaklanan riskleri azaltmak için eşyaların sabitlenmesinin önemine de vurgu yapıldı. Eşyaların sabitlenmemesinden kaynaklanan risklerde uygulamalı olarak gösterildi. Verilen eğitim görsel faaliyetler eşliğinde sunularak, deprem sırasında yapılması gereken hareket tarzı uygulamalı olarak gösterildi.
Afete Hazır Okul Projemiz kapsamında devam eden eğitimlerde, afetler konusunda öğrencilerimizin bilinçlenmesi amaçlanmış olup, afetler konusunda farkındalığın arttırılması hedeflenmiştir.
Akçakent İlçemizde bulunan tüm okullara verdiğimiz Temel Afet Bilinci Eğitimleri diğer ilçelerde de devam edecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri