AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya: “Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum”

Güncel 7 Mart 2018 16:16
Videoyu Aç AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya: “Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum”
A
a

AK Parti Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya: “Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum”

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla mesaj yayımladı.
Çetinkaya, “Kadınlarımız; tarihimizin her döneminde ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakarlıklarla öne çıkmış, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesine büyük katkı vermiştir. Bilgili, bilinçli ve güçlü nesiller yetiştirmekte hayati bir vazife yüklenen kadınlarımızın; emeğinin geçmediği, fikir ve gücünün katılmadığı herhangi bir alan düşünülemez. İş hayatından siyasete, sanattan spora kadar birçok alanda hem ülkemizde hem de uluslararası arenada başarılı sonuçlar elde eden kadınlarımız; ülkemizi daha ileri ve gelişmiş bir seviyeye taşıyacaktır. Kadınların ekonomik alanda olduğu kadar siyasi ve sosyal alanda da varlık göstermeleri hususunda destekte bulunduklarını vurgulayan Çetinkaya, mesajında şunlara yer verdi:
İnsanlığa yönelik suç olarak gördüğüm kadına yönelik şiddetin tamamen ortadan kaldırılması noktasında daha fazla çaba sarf etmeliyiz. Medeniyet değerlerimizden, tarih ve kültürümüzden aldığımız güçle bu sorunu da aşacağımıza inanıyorum. Bu düşüncelerle, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında yitirdiklerimiz başta olmak üzere ülkemizin bekası, milletimizin istikbali için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yâd ediyorum. Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum. Canlarından çok sevdikleri çocuklarını, eşlerini, babalarını, kardeşlerini vatan uğruna toprağa veren şehit yakınlarımıza sabır temenni ediyorum. Ülkemizdeki ve dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü gönülden tebrik ediyorum.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri