Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’nın Mısır Katliamı Taziye Mesajı

Güncel 27 Kasım 2017 15:07
Videoyu Aç Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara’nın Mısır Katliamı Taziye Mesajı
A
a

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara; 305 masum hayatın katlinin, dünyanın şahit olduğu en büyük cinnet ve en büyük vahşet olarak dile getirdi.

İl Müdürü Ramazan Baykara; “Mübarek bir Cuma gününde Allah'ın evi olan bir Mabedde ibadet halindeki masum insanlara yönelik bir katliam küresel dünyanın şahit olduğu en büyük cinnet en büyük vahşettir. Bu cinnet ve vahşeti işleyenlerin adalet, merhamet ve özgürlük dini İslam ile bir ilişkileri olamaz.
Mısır'da gerçekleşen bu vahşette hayatlarını kaybeden mümin kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Allah İslam ümmetinin tüm fertlerine adalet, merhamet ve basiret lutfetsin. Hayatını kaybedenlerin acısından dolayı ülkemizde bir gün süreyle milli yas ilan edilmiştir. Bu çerçevede, 27 Kasım Pazartesi günü güneşin batışına kadar bütün yurtta ve dış temsilciliklerimizde bayraklar yarıya çekilecektir. Türkiye, dost ve kardeş Mısır halkının bu menfur saldırıdan kaynaklanan acısını içtenlikle paylaşmaktadır ve yanındadır. Başımız sağolsun”dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri