Ahilik Haftası Kutlamaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor

Güncel 20 Eylül 2018 14:54
Videoyu Aç Ahilik Haftası Kutlamaları Tüm Hızıyla Devam Ediyor
A
a

Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen "Ahilik Haftası" etkinleri Kırşehir'de tüm hızıyla devam ediyor.

Kurduğu Ahilik Teşkilatı ile sosyal hayatımızı düzenleyen Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla her yıl düzenlenen "Ahilik Haftası" etkinleri Kırşehir'de tüm hızıyla devam ediyor.

Vali İbrahim Akın, 31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Cacabey Meydanına kurulan ilçelere özgü el işi eserlerinin sergilendiği, vatandaşlarımıza çeşitli ikramların yapıldığı ve ilçelere özgü süs ve hediye eşyalarının tanıtımının yapıldığı stantları gezdi.

Kaman, Mucur, Boztepe, Akpınar, Akçakent ve Çiçekdağı ilçelerinin stantlarını gezerek kaymakamlardan bilgiler alan Vali İbrahim Akın’a Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve daire müdürleri de eşlik etti.

Vali İbrahim Akın, daha sonra eşi Saliha Akın ile birlikte yine 31. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında düzenlenen “Yöresel Yemek Yarışması”na katıldı.

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Vali İbrahim Akın, “Bütün yarışmacı bayanlarımızın yemekleri birbirinden leziz ve tatlı. Fakat bu bir yarışma, nitekim bu yemekler arasından ilk 3’e girenler ödüllendirilecek. Ahilik Haftası’nda düzenlenen yöresel yemekler yarışmasına bayanlarımızın büyük ilgi göstermesi gayet anlamlı. Bütün yarışmacılarımızın eline, yüreğine sağlık.” dedi.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin de konuşmasının ardından Vali İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, yarışmada dereceye giren yarışmacılara ödüllerini verdiler.

Yöresel Yemek Yarışmasında Hamur işleri ve tatlılar kategorisinde Kervansaray Tatlısı ile Hacer Kılıç, Ahi Sofrası Yemekleri kategorisinde Ahi Makarnası ile Gülseren Şahin, Kırşehir Yöresi Et ve Sebze Yemekleri Kategorisinde ise Etli Firik Pilavı ile Bilge Yavuz 1. oldular.

31. Ahilik Haftası etkinlikleri 3. gününde de akşam saatlerinde düzenlenecek Esnaf Gecesi ile devam edecek.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri