AHİKA, Vali Şentürk’e hediye takdim etti

Güncel 2 Nisan 2018 16:40
Videoyu Aç AHİKA, Vali Şentürk’e hediye takdim etti
A
a

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA)Yönetim Kurulu Mart Ayı Toplantısı’nda emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e hediye takdim edildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Aylık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı AHİKA’nın Nevşehir’de bulunan Merkez Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz başkanlığındaki toplantı Aksaray, Kırıkkale, Kırşehir, Nevşehir ve Niğde illeri valilerinin yanı sıra belediye başkanları, il genel meclisi başkanları, ticaret ve sanayi odası başkanları ve Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Bekir Varol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Toplantımız, bir önceki Yönetim Kurulu Toplantısı’nda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır.

Geçtiğimiz ay öne çıkan Ajans faaliyetlerinin başında; 12-16 Şubat tarihleri arasında 11. Kalkınma Planının hazırlıkları kapsamında tüm illerimizde 3’er tane olmak üzere toplam 15 toplantı düzenlenmiş olması gelmektedir.

Ayrıca, 2017 Yılı Mali Destek Programları kapsamında başvurular 16 Mart Cuma günü itibariyle sona ermiş; Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında 171 adet, Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programı kapsamında 76 adet olmak üzere toplam 247 adet proje başvurusu alındı.

Geçen hafta ise, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Eşref Fakıbaba’nın katılımları ile Niğde ilinde Körfez Ülkeleri Tarım ve Hayvancılık İş Forumu düzenlendi.

Öte yandan, Aksaray OSB’de gerçekleştirilmekte olan endüstriyel simbiyoz çalışması kapsamında ildeki paydaş kurumlarla toplantılar gerçekleştirilmiş, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi ile işbirliğinde ise Sağlık Turizmi Çalıştayı düzenlendi.

Yine geride bıraktığımız ay içerisinde; 102 adet kurum ve kuruluşa başta Ajans, KOSGEB ve Ekonomi Bakanlığı destekleri olmak üzere devlet destekleri hususunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti verildi.

Bugünkü toplantı da ayrıca; 2017 yılı bütçe uygulama sonuçları, 2018 yılı fizibilite desteği konusu, Yöresel Ürünler Fuarına (YÖREX) katılım konusu Yönetim Kurulumuz tarafından görüşülecektir.

Toplantımız diğer konuların görüşmesiyle sona erecektir.”

Toplantının ardından emekli olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk’e Ahiler Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu adına bir hediye takdim edildi. (Haber Merkezi)

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri