Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) Hızla İlerliyor

Güncel 3 Nisan 2018 13:02
Videoyu Aç Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) Hızla İlerliyor
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından pilot olarak uygulamaya konulan Ahi Yeterliliğe Dayalı Eğitim Projesi (AYDEP) hakkında Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’ya brifing verildi.

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’yı ziyaret eden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Refik Balay, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Ziya Olpak ile Dr. Öğr. Üyesi Cahit Aytekin, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Şimşek, Dr. Öğr. Üyesi Ömer Faruk İslim, Dr. Öğr. Üyesi Osman Çil, Arş. Gör. Bilal Özçakır ile AYDEP için yazılım geliştiren firma yetkilileri Rektör Karakaya’yı AYDEP kapsamında yaşanan gelişmeler ve yazılımın genel özellikleri hakkında bilgilendirdi.  

 

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, pilot olarak uygulanacak AYDEP’in Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) gündeminde olduğunu ve projenin patentinin alınmasıyla birlikte Türkiye’ye örnek olacağını söyledi. Eğitim Fakültelerinin ülkemizin geleceği açısından önemli olduğunu vurgulayan Rektör Karakaya, yapılan bu çalışmalarla eğitimdeki kalite düzeyinin daha da yükseleceğini sözlerine ekledi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri