Ahi Evran Üniversitesi Senatosu, İsrail katliamına tepki göstermek amacıyla açıklama yaptı

Güncel 17 Mayıs 2018 16:38
Videoyu Aç Ahi Evran Üniversitesi Senatosu, İsrail katliamına tepki göstermek amacıyla açıklama yaptı
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Senatosu’ndan yazılı yapılacak açıklamada şunlar bildirdildi:

“ABD; uluslararası hukuk, BM kararları, tarihi ve sosyal gerçekleri görmezden gelip, Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararı almak suretiyle Ortadoğu’da istikrarsızlık ve kaosa davetiye çıkarmış, terör devleti İsrail’i katliama sevk etmiştir. Bu meşum kararın Nekbe / Felaket Gününün 70. Yıldönümüne denk getirilmesi, olayın ne kadar planlı yapıldığını, büyük tahrik ve provakasyon boyutu içerdiğini gözler önüne sermektedir.

21. yüzyılın ilk çeyreğinde ve Haçlı zihniyetinde yürütülen katliamın faillerini ve ortaklarını lanetliyoruz. Masum Filistin Halkı’nın haklarının Siyonist devlet tarafından on yıllardır sürekli olarak ihlal edilmesi, en temel haklarından mahrum bırakılması ve son olarak bu katliama cüret etmesi karşısında insanlığın, gür bir sesle ve topyekun biçimde, dur dememesi kabul edilebilir bir durum değildir.

Tarih bu günleri kara bir leke olarak yazacaktır. Filistin Halkı meşru müdafaa hakkına sahiptir. İşgalci konumundaki İsrail ve hamisi ABD Ortadoğu’da mazlum insanlara karşı şiddet kullanmak suretiyle devlet terörü uygulamaktadırlar. Birleşmiş Milletler ve Lahey Uluslararası Ceza Mahkemesi’ni göreve davet ediyor, eğer uluslararası hukuk varsa ve insanlık bir nebze vicdan sahibiyse, bu kurumların Trump ve Netanyahu aleyhine derhal soruşturma açarak, gereğini yapmalarını bekliyoruz.

Bizler masum ve mazlum Filistin Halkı’na başsağlığı ve Allah’tan rahmet dilerken, sadece vatanlarını ve namuslarını savunurken şehit düşen kardeşlerimizin değil hukukun da hiçe sayıldığını tüm dünyanın er geç anlayacağını düşünüyoruz. Vicdan sahibi herkesi ABD ve İsrail aleyhine tavır almaya, haksızlıklarını haykırmaya ve Filistin halkı ile dayanışmaya çağırıyoruz. Zira ‘Her şey bittiğinde hatırlayacağımız şey; dostlarımızın sessizliği olacaktır.’”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri