Ahi Evran Üniversitesi'nde 15 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor

Güncel 23 Mart 2018 10:01
Videoyu Aç Ahi Evran Üniversitesi'nde 15 Bin Fidan Toprakla Buluşuyor
A
a

Ahi Evran Üniversitesi'nde yeni binaların tamamlanmasıyla birlikte çevre düzenlemesi de aralıksız devam ediyor.

Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, daha yeşil, daha temiz bir alan ve doğayla iç içe bir üniversite yerleşkesi için projelerini ard arda hayata geçiriyor. Bu çalışmalar kapsamında Yapı İşleri Daire Başkanlığı tarafından Ahi Evran Üniversitesi yerleşkelerinin ağaçlandırılmasına hız verildi. Şimdiye kadar 42 bin fidan dikimi yapılan Ahi Evran Üniversitesi yerleşkelerine çeşitli türlerde 15 bin fidan dikimi daha yapılarak toplamda 57 bin fidan üniversitemiz yerleşkelerini yeşillendirmiş olacak.

Sakarya Orman Bölge Müdürlüğü, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü, Ankara Orman Bölge Müdürlüğü ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Ahi Evran Üniversitesine  gönderilen Melez servi, mazı, mavi servi, sedir, erik, ıhlamur, ardıç gibi ağaç türlerinden oluşan 15 bin fidan toprakla buluşturuluyor. 15 bin fidan içinde çeşitli türlerden 500 fidan Kaman Meslek Yüksekokuluna 500 adet de Çiçekdağı Meslek Yüksekokuluna gönderilirken ilerleyen dönemlerde üniversitemize meyve ağaçlarının dikilmesi de planlanıyor.

Bilim üretme ve insan yetiştirmenin yanı sıra doğayı ve çevreyi korumada da kendilerine büyük görev düştüğünü belirten Ahi Evran Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya, 15 bin fidanı Ahi Evran Üniversitesi   alanları içerisinde toprakla buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Doğayı tahrip eden değil doğayı koruyan, seven ve doğayla iç içe yaşamı esas alan bir yapıya sahip olduklarını vurgulayan Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesi  Merkez Yerleşkesi ve ilçe yerleşkelerini daha güzel bir alana kavuşturmak için ağaç dikmeye ve yerleşkeler içerisinde yeşil alan oluşturmaya devam edeceklerini kaydetti.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri