Ahi Evran Üniversitesi Halı Sahasına Yoğun İlgi

Güncel 10 Mart 2018 15:41
Videoyu Aç Ahi Evran Üniversitesi Halı Sahasına Yoğun İlgi
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya’nın geçtiğimiz günlerde ilk vuruşu yaparak açtığı halı sahaya öğrenciler, personeller ve Kırşehir halkı yoğun ilgi gösteriyor.

Fiziki imkanların gün geçtikçe geliştiği Ahi Evran Üniversitesi'nde şehrin ve üniversitenin ihtiyaçlarına yönelik alanlar oluşturmak için çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

Merkez Yerleşke içerisinde yer alan halı saha, alt yapısı ve imkanları ile modern bir yapıda olması nedeniyle Ahi Evran Üniversitesi ve Kırşehir tarafından yoğun ilgi görüyor. Sporun ve sporcunun her daim yanında olan ve imkanları bu doğrultuda geliştiren Ahi Evran Üniversitesi, öğrencilerinin, personelinin ve şehrin sosyal aktivitelerini gerçekleştirebilmek adına kolaylıklar sağlıyor.

2018 yılında faaliyete açılan halı saha, Türkiye’nin çoğu yerinden bulunmayan online rezervasyon sistemi ile hizmet veriyor. Ayrıca 1608 m2 kapalı alana sahip olan halı sahada 50 araç kapasiteli otopark bulunuyor. Kadın ve erkek kullanıcılar için ayrı olmak üzere sekiz banyo ve üç tuvaletin bulunduğu halı saha, bünyesinde 100 m² kafeterya alanı ve 200 m² otantik kıl çadırı da yer alıyor.

Halı saha yalnızca üniversite personeli ve öğrencilerine değil aynı zamanda Kırşehir halkına da hitap ediyor. Ulaşılabilirliğin ve erişilebilirliğin memnuniyet kadar ön planda tutulduğu halı sahada Online Rezervasyon Sistemi sayesinde rezervasyon kolaylığı sağlanıyor. https://halisaha.ahievran.edu.tr/hakkimizda.aspx adresi üzerinden halı sahanın gün ve saat konusunda kullanım uygunluğuna dair bilgi alabilen kullanıcılar, bu sistem sayesinde fiyatlar hakkında da bilgi edinebiliyor. Rezervasyon işleminin tamamlanması ile birlikte internet bankacılığına açık olan tüm banka/kredi kartlarından ödeme yapılabiliyor. Halı saha kullanımında Ahi Evran Üniversitesi personeli ve öğrencilerine de yüzde 20 indirim uygulanıyor.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri