AHİ Evran Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Hastanede Çocuklarla Bir Araya Geldi

Güncel 17 Mayıs 2018 15:46
Videoyu Aç AHİ Evran Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Hastanede Çocuklarla Bir Araya Geldi
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri Hasta, Çocuk ve Hastane Dersi kapsamında hazırladıkları maketleri Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki çocuklarla buluşturdu.

9 Mayıs 2018 tarihinde Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan etkinlik Sağlık Yüksekokulu ile Hastane Başhekim Yardımcısı Dr. Aslıhan Kılıç Torun iş birliğinde ve Sağlık Yüksekokulu öğretim elemanı Öğr. Gör. Burçin Aysu başkanlığında gerçekleşti. Etkinlik boyunca Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri hastane bahçesinde ve çocuk polikliniğinde insan vücudunun anatomik yapısı, iç organlar ve vücut sistemleri ile ilgili maketleri oyun yoluyla çocuklar ve ailelerine anlattılar. Hastane bahçesinde gerçekleştirilen etkinliğe hastaneye gelen çocuklar ve aileleri yoğun ilgi gösterdi.
Çocuk Gelişimi Bölümü Öğrencileri Okul Öncesi Eğitim Alan Çocuklara Uygulamalı Eğitim Verdi
Ahi Evran Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğrencileri okul öncesi eğitimi alan çocuklara uygulamalı eğitim verdi. Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Rıdvan Karabulut başkanlığında ve öğretim elemanı Öğr. Gör. Burçin Aysu tarafından yürütülen Hasta Çocuk ve Hastane Dersi kapsamında okul öncesi eğitimi alan çocuklara uygulamalı eğitim verdiler. 2 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen eğitimde Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencileri derslerde öğrendikleri bilgileri Kırşehir’deki çocuklarla paylaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri