Ahi Evran Gençlik Kampı Uluslararası Kamp Merkezi olacak

Spor 22 Eylül 2017 15:21
Videoyu Aç Ahi Evran Gençlik Kampı Uluslararası Kamp Merkezi olacak
A
a

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ü ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırşehir Ahi Evran Gençlik Kampı'nı ziyaret ettiklerini ve oradaki mevcut durumu değerlendirdiklerini söyledi.

Kapasitenin artırılmasını, daha büyük kapasitede bir gençlik kampı yapılmasını planladıklarını belirten Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, şöyle konuştu:
"Kapasitenin büyütülmesi için yatırım yapacağız. Daha büyük ve uluslararası gençlik kampını Kırşehir'e kazandıracağız. Türkiye'nin her yerinde spor tesisleri, yüzme havuzları ve mahallelerde halı sahalar yapmaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanımızın da talimatıyla basketbol potalarını Türkiye'nin her yerinde yaygınlaştıracağız. Bizim en önemli işimiz gençlerimizi kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Uyuşturucu ile mücadelede sporu etkin bir şekilde kullanmayı hedefliyoruz. En değerli gücümüz olan gençlerimizle beraber gelecek hedeflere çok güçlü bir şekilde bu ülke yürüyecektir. Görevimiz millete hizmet etmek. Etmeye de devam edeceğiz." dedi.
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak' yaptığı açıklamalara istinaden Kırşehir Merkeze 5.000 kişilik Kapalı Spor Salonu ile Kaman'a 500 kişilik Kapalı Spor Salonunun yapılması, Ahi Evran Gençlik Kampına yapılması düşünülen Çok Amaçlı Spor Salonu, Namazgâh ve Kapalı Yüzme Havuzu ile Ahi Evran Gençlik Kampında bulunan 52 adet lojmanın tadilatları, onarımları, peyjaz ve tesisatları ile Müze yapılmasının müjdesini verdi.
Ayrıca kullanım hakları EÜAŞ, Milli Emlak, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve Jandarmaya ait olan alanların tahsisleri ile Ahi Evran Gençlik Kampının Uluslararası Kamp Merkezi yapılmasının müjdesini verdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat

Kırşehir'in Güncel Haberleri