Ahi Evran Gençlik Kampı'nın kapasitesi artırılıyor

Güncel 15 Aralık 2017 14:00
Videoyu Aç Ahi Evran Gençlik Kampı'nın kapasitesi artırılıyor
A
a

Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Emre Aslan, Hirfanlı Baraj Gölü kıyısındaki Ahi Evran Gençlik Kampında yurt içi ve dışından daha fazla genci ağırlayabilmek için kapasite artırma çalışması yaptıklarını söyledi.

Aslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırşehir'in Kaman ilçesindeki kampın uluslararası düzeye getirilebilmesi için kamp alanını genişleterek, farklı aktivitelerle zenginleştirilmesini hedeflediklerini belirtti.
Kırşehir’i kamp olarak daha tercih edilebilir bir hale getirmeyi ve kentin kültürünün tanıtılmasını istediklerini ifade eden Aslan, şöyle konuştu:
"Ahi Evran Gençlik Kampı’nı Kırşehir kültürünü, örf ve adetlerimizi tanıtabileceğimiz, manevi değerlerimizi ifade edebildiğimiz bir ortam haline getirmek için çalışıyoruz. Öncelikle kamp merkezinin ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürütüyoruz. Kampta konferanslar, yemekhanenin bulunduğu alanda düzenleniyordu. Bu pek hoş olmuyordu. Çünkü bir yandan yemek kokusu rahatsız ediyor diğer yandan sandalye düzeninin hazırlanması, sonrasında eski haline getirilmesi zor oluyordu. Bunun için kamp merkezine çok amaçlı bir salon yapılması için girişimde bulunuldu. Bunun yanı sıra kamp alanında bulunan 52 lojmanın bakımı ve onarımı için çalışmalar yapılacak."
Aslan, kamp kapasitesini 312’den 900’e kadar çıkarmayı hedeflediklerini vurgulayarak, "Kampta şu an 32 etkinlik gerçekleştiriliyor. Bu etkinliklere kamp alanına yapılacak portatif havuzla yüzme de eklenecek. Kamp alanına yapılması düşünülen iskele için 2018’in başında ihale yapılacak. İskeleden vapurlarla gezi düzenlenecek. Vapur gezisinde kampa gelen öğrencilere simit ve çay ikram edeceğiz." diye konuştu.
Yaptıkları diğer çalışmalar hakkında da bilgi veren Aslan, bu sene kış dönemi düzenlenen milli eğitim kamplarından sonra yaz spor okulları kamplarının devam ettiğini anımsatarak, bu kamplarda 12 bin öğrenciye antrenörlerle hizmet verildiğini, bu sayının geçen seneye göre 4 bin civarında artış gösterdiğini kaydetti. (AA)  
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri