AHİ “Gençlerimize Güveniyoruz” (2018) 3. Programı Gerçekleştirildi

Güncel 3 Mart 2018 14:59
Videoyu Aç AHİ “Gençlerimize Güveniyoruz” (2018) 3. Programı Gerçekleştirildi
A
a

Bu yıl ikincisi düzenlenen Pendik Kaymakamlığı, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AHİSİAD’ın ortaklaşa yürüttükleri Ahi “Gençlerimize Güveniyoruz” projesinin 3.cüsü Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.

Nuh Kuşçulu Seramik ve Cam Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen programa, Seminere konuşmacı olarak Kök Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Akaryakıt ve İnşaat sektörlerinde ayrı ayrı faaliyetlerde bulunan İş Adamı Yasin Kadıoğlu katıldı.
Yasin Kadıoğlu, bugünlere gelmenin kolay olmadığını zor zaman ve tecrübeler kazanarak iş dünyasında var olduklarını söylediler. İş tecrübelerinden örnekler veren Kadıoğlu, başından geçen anılarını öğrencilerle paylaştı.
Gazeteci-Yazar Dünya Kırşehirliler Dernek Başkanı Ünal Kaya, Ahi Evran ve Ahilik sisteminden bahsetti. Ahilik sıfatlarını anlatarak, proje kapsamında okullarda uygulanan Orta sandığı, Güvenilir Eller (Kantincisiz kantin), Ahilik kitaplığı hakkında bilgiler verdi.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri