AEÜ Eğitim Fakültesi akademisyenleri birinci sırada yer aldı

Güncel 2 Mart 2018 16:49
Videoyu Aç AEÜ Eğitim Fakültesi akademisyenleri birinci sırada yer aldı
A
a

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya aeü Eğitim Fakültesi akademisyenlerinin birinci sırada yer aldığını bildirdi.

İlk olarak Ahi Evran Üniversitesinin pilot üniversite süreci ile ilgili gelinen aşama hakkında bilgi paylaşan Rektör Karakaya, Kırşehir’in kalkınması ve bölgesinde öncü bir şehir olmasını hedeflediklerini belirtti. Ahi Evran Üniversitesine olduğu kadar Kırşehir’e karşı da sorumluluklarımız var ve bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.” Diyen Karakaya:  Pilot üniversite projelerinin her birini açıklayarak proje ile şehre ve bölgeye katkı sağlayarak istihdamı geliştirmek istediklerini söyledi.

Ahi Evran Üniversitesinin kalite çalışmaları ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Rektör Karakaya, kalite sürecinde yoğun bir emek harcandığını belirtti. Ahi Evran Üniversitesinin tüm birimleri ile bu sürece dahil olduğunu ve tüm birimleri ile Kalite Yönetim Sistemi Belgesini aldığını ifade eden Prof. Dr. Vatan Karakaya, “Yaptığımız işlerin niteliğini biliyoruz ve emeklerimizin karşılığını aldık.” dedi. Ahi Evran Üniversitesi'nde ki kalite çalışmalarının devam ettiğini vurgulayan Rektör Karakaya, Ahi Evran Üniversitesinin hedefinde Türkiye Kalite Derneği (KALDER) tarafından verilen Türkiye Mükemmellik Ödülü ve YÖK tarafından verilen Yerel Kalkınmaya Katkı Ödülünü almak olduğunu sözlerine ekledi.

Kaliteli ve nitelikli eğitimi sürekli savunan ve bu konuda önemli çalışmalar yapan Prof. Dr. Vatan Karakaya Eğitim Fakülte ilgili olarak yaşanan sevindirici gelişme hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Üniversite Araştırmaları Laboratuvarı (ÜNİAR) tarafından hazırlanan ve 108 devlet üniversitesindeki akademisyenlerin dahil edildiği "Akademik Performans Raporu"na göre, fakülte bazında yapılan değerlendirmede Üniversitemiz Eğitim Fakültesi akademisyenleri birinci sırada yer aldı. Bu hem sevindirici hem de gurur verici bir durum. Geleceğe umutla bakan gençlerimizi yarınlara en iyi şekilde hazırlayacak akademisyenlerin olduğu bir üniversiteyiz. Tüm zamanımız ve emeğimiz gençlerimiz için. Onlar bizim yarınımız, geleceğimiz.” dedi.

 

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri