Adnan Kayık’ın“19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı

Güncel 17 Mayıs 2018 16:16
Videoyu Aç Adnan Kayık’ın“19 Mayıs Atatürk’ü Anma   Gençlik ve Spor Bayramı” Mesajı
A
a

Kırşehir Vali vekili Adnan Kayık mesajında şunları söyledi: Büyük Önder Mustafa Kemal Paşa ve beraberindeki kahramanların 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan Anadolu’ya ayak basarak Milli Mücadeleyi başlattıkları tarihi günün 99. Yıldönümünü kutlamanın gururunu ve coşkusunu yaşıyoruz.

 

Milletimiz, Mondros Ateşkes Antlaşmasına dayanarak ülkemizin dört bir tarafını işgal ederek kendisini esaret altına almak isteyen güçlere karşı Mustafa Kemal Paşa önderliğinde verdiği emsalsiz mücadele ile karşı koymuş ve bağımsızlığına kavuşmuştur.

 

         Bir devlet kurmak ne kadar zor ve ağır bedeller ödemeyi gerektiriyor ise kurulan bu devleti yaşatmak ve yüceltmek de büyük bir gayret gerektirmektedir. Bu sebeple Büyük Atatürk, yeni kurulan devletimizin gelişmesinin ve yükselmesinin ancak milli ve manevi değerlerine bağlı, aklı ve vicdanı hür Türk gençlerinin varlığıyla mümkün olabileceğini görmüş ve ülkemizi her zaman inandığı ve güvendiği Türk gençliğine emanet etmiştir.  

 

 Değerli Gençler;

 

Ecdadımızın büyük yokluklarla kurduğu Cumhuriyetimiz, sizlere emanettir ve sizlerin omzunda yükselecektir. Milli birlik ve dayanışma şuuruyla, geçmişte olduğu gibi bugün ve gelecekte de ülkemizi her türlü ihanet ve düşmanlıktan koruyacağınıza inancımız tamdır.

 

Biz yöneticiler olarak sizlerin en iyi şekilde yetişmesi, ileride her birinizin ülkemize başarılı hizmetler verebilmesi için üzerimize düşen görevi yapmaya, imkânlar ölçüsünde her türlü destek ve güvenceyi sizlere sunmaya devam edeceğiz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle; başta bu günü anlamlı kılan, geleceğimizin teminatı değerli gençlerimiz olmak üzere milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum.

 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere milli mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve cesaretin timsali kahraman gazilerimizi, minnet ve şükranla anıyorum dedi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri