Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlandı

Güncel 23 Mart 2018 11:04
Videoyu Aç Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü Kutlandı
A
a

Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü’nde 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü kutlaması gerçekleşti.

Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu’nun da katıldığı etkinlikte pasta kesilerek sağlık personellerinin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günleri kutlandı.
Etkinlikte kurum bünyesinde hizmet veren sağlık çalışanlarımızın rol aldığı video gösterisi duygusal anlar yaşanmasına neden oldu.
İl Sağlık Müdürümüz Uzm. Dr. Suat Türkoğlu yapmış olduğu konuşmada;“Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerimiz Cesurca ve fedakârca görevlerini yerine getirerek, şartlar ne kadar zor olursa olsun sağlık hizmeti sunmak için durmadan çaba harcamaktadırlar.
            Toplumdaki birey ya da bireylerin, bedenen veya ruhen, kazaya uğraması veya hastalanması halinde, tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle ilk yardım ve acil bakım hizmetlerini uygulayan, hasta, yaralı ya da kazazedenin sağlık merkezlerine ulaştırılmasını sağlayan Acil Tıp Teknisyenliği mesleği Acil Sağlık Hizmetleri’nin sunulmasında önemli bir yere ve konuma sahiptir.
            Ülkemizde sunulan ambulans hizmetlerinde, her gün binlerce insana olay yerinde acil müdahaleler yapılmakta; uygun şartlarda ve en kısa zamanda, ihtiyacı olanların acil tedavi imkânına sahip hastane acil servislere transferi sağlanmaktadır. Herhangi bir yerde bir ambulans siren sesi duyduğumuzda; o anda, ambulansta bulunan ve acı çeken hasta ya da yaralıların acılarını dindirmek için ter döken, terör ve şiddet ortamında dahi görevini cesurca yerine getiren tüm Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerlerimize en güzel dileklerimizi sunuyor; 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Günlerini kutluyorum.” dedi.
Etkinliğe İl Sağlık Müdürü Türkoğlu,  yanı sıra Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Oktay Bağdatoğlu, Şube Müdürü Ali Bakırcı ve program koordinatörü 112 Birim Sorumlusu Mehmet Daldal’da katıldı.
Etkinlikte söz alan Kırşehir Umke ve Afet Birim Sorumlusu Feyzullah Çetin 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Gününü kutlayarak yaptıkları kutsal görevin ehemmiyetinden bahsederek birlikte daha nice güzel işleri başaracaklarını söyledi. Etkinlikte ayrıca Sağlık Personelleri Hanifi Can Sarıcı ve Emre Öcal söz alarak arkadaşlarının 22 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Gününü kutladı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri