43 bin 744 öğrenci yarıyıla merhaba dedi

Eğitim 18 Ocak 2018 14:33
Videoyu Aç 43 bin 744 öğrenci yarıyıla merhaba dedi
A
a

Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Kırşehir genelinde 226 okul bünyesinde yer alan; 24 Anaokul, 75 İlkokul, 87 ortaokul ve 56 lisemizde; 442 Yönetici, 3 bin 836 öğretmen ve 603 Destek personeli olmak üzere 4 bin 473 çalışanımızla, okulöncesinde 3792, ilköğretimde 25035 ve liselerde 14917 olmak üzere toplam 43 bin 744 öğrencimizle 18 Eylül 2017 tarihinde başlayan 2017–2018 Eğitim-Öğretim yılının birinci dönemini başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz dedi.

Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz mesajında şu bilgilere yer verdi: “Değerli Meslektaşlarım, nesillerimizi yetiştirmek adına özveriyle yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve azminizi yürekten destekliyorum.  Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’ın talimatıdır, Lütfen öğrencilerinize ödev vermeyin. Öğrencilerinizi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal görevi severek ifa ettiğinizi biliyorum. Geleceğimizi inşa etme yolunda, eğitim adına yaktığınız meşaleyi sonsuza dek taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çıktığınızı biliyor, üstün gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Kıymetli Veliler, büyük bir özveriyle yetiştirdiğiniz evlatlarınızı çağın değerlerine uygun olarak en iyi şekilde yetiştirmek için çalışıyor, her bir öğrencimize bireysel farklılıklarını dikkate alarak ve özel olduklarını hissettirerek yaklaşıyoruz, çünkü her bir öğrencimiz bizim için ayrı bir değerdir. Olumsuz sözlerle çocuklarımızı küstürmeyiniz. İkinci yarıyılda daha iyiye ulaşmak için veli olarak ne gibi katkı sağlamanız gerektiği konusunda çaba sarf etmelisiniz. Çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu gelişimlerinde, okul başarılarında en az öğretmenler kadar anne-babalarında rolü bulunmaktadır. Çocukların özgüvenini zedeleyecek tutumlardan özenle kaçınmanızı, çocuklar üzerinde yıkıcı etkiler oluşturacak tepkiler yerine, yapıcı, onarıcı, destek ve teşvik edici bir yaklaşım benimsemenizi sonuç alıcı olması bakımından çok önemli görüyorum”
          Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz,  Sevgili Öğrenciler, Çağımız bilgi çağı. Bu nedenle okuyan, araştıran, bilgi ve becerilerini daima yenileyen bireyler olmanız geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır. Unutmayın ki hiçbir başarı tesadüfi değildir, başarı düzenli ve sürekli çalışmayla gelir. Kendinizi her bakımdan yetiştirerek ülkemizi güzel bir geleceğe taşıyacağınıza inancımız sonsuzdur. Tatilinizi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Tatilde bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum, bunun siz değerli öğrencilerin iç dünyasını zenginleştireceğini, sizlere yol göstereceğini ve yarınlara umutla bakmanızı sağlayacaktır. Bu eğitim öğretim yılının II. dönemini  daha da başarılı geçirmenizi temenni ediyorum. 2017–2018 Eğitim-Öğretim yılının II. döneminde sağlıklı ve huzurlu bir şekilde dinlenmiş olarak tekrar buluşmak dileklerimle tüm öğrencilerimize ve öğretmen arkadaşlarımıza ailesi ve sevdikleriyle beraber mutlulukla geçecek bir yarıyıl tatili diliyor; eğitime gönül veren herkese selam ve saygılarımı sunuyorum.” İfadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri