31 ilde bin 220 firmaya ulaşacağız

Güncel 27 Kasım 2017 09:37
Videoyu Aç 31 ilde bin 220 firmaya ulaşacağız
A
a

Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Şahin: "Burada konuştuğumuz konuları burada bırakıp gitmeyeceğiz. Konuşabileceğimiz, yetkimizde olan konuların nasıl olacağını anlatacağız, çözemeyeceğimiz, cevap veremeyeceğimiz sorunlar varsa bunları Ankara'ya taşıyıp Sayın Bakanımıza rapor halinde sunacağız"

 Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Yurdal Şahin, Kırşehir'de yaptıkları firma ziyaretlerinde kendilerine iletilen sorunları rapor halinde Ankara'ya taşıyacaklarını söyledi.
Kırşehir Ticaret Odası Konferans Salonu'nda yatırımcıların sorunlarının dinlenmesi ve bilgilendirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda konuşan Şahin, başında bir müsteşar yardımcısının olduğu 70 kişilik ekibinin dün ve bugün Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Çorum ve Sivas'ta firmalar bazında görüşmeler yaptığını ifade etti.
Kırşehir'de dün ve bugün 11 firmayı ziyaret ederek sorunları yerinde dinlediklerini, bir kısmına çözüm bulmaya çalıştıklarını, bir kısmını da Bakanlığa sunmak üzere rapor haline getirdiklerini belirten Şahin, bütün bunların özel sektör yatırımlarının ve ihracatın artması için yapıldığını vurguladı. 
Şahin, nisan ayında bir projeyle başlatılan bu ziyaretlerin devam edeceğini dile getirerek, şöyle konuştu:"Bugüne kadar 25 ilde bin 120 firmayı ziyaret ettik. Dün ve bugün Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Çankırı, Çorum ve Sivas’ta 70 arkadaşımız var. Bir müsteşar yardımcımızın başkanlığında 4 genel müdürümüz, 8-9 genel müdür yardımcımız, daire başkanı arkadaşlarımız, uzmanlarımızla beraber bu illerde dün ve bugün ziyaretler yaptık. 100 firmayı daha ziyaret edeceğiz. Projenin bu kısmında 31 ilde bin 220 firmaya ulaşmış olacağız. Bugüne kadar çok alışılmış bir sistem ve uygulama değil. Daha önce sorunlarınız olduğunda ilgili kurumlara iletip çözüm bulmaya çalışıyorduk. Başlatılan uygulamalarla ilgili bilgiler veriyorduk. Şimdi, artık biz sizin ayağınıza geliyoruz."
Ziyaretlerde Kırşehir'de yaşanan sorunların kendilerine aktarıldığını belirten Şahin, "Bizlerin neler yapabileceği konularını paylaştık. Burada konuştuğumuz konuları burada bırakıp gitmeyeceğiz. Konuşabileceğimiz, yetkimizde olan konuların nasıl olacağını anlatacağız, çözemeyeceğimiz, cevap veremeyeceğimiz sorunlar varsa bunları Ankara'ya taşıyıp Sayın Bakanımıza rapor halinde sunuyoruz. Bu işi burada bırakmıyoruz." ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından toplantıya katılan yatırımcıların sorunları ve uygulamalarla ilgili önerileri alındı. 
Toplantıya, Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Eraslan ve yatırımcı kuruluşların temsilcileri katıldı.(AA) 
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri