30. Ahilik Haftası Kutlamaları Hız Kesmiyor

Güncel 22 Eylül 2017 09:58
Videoyu Aç 30. Ahilik Haftası Kutlamaları Hız Kesmiyor
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 30. Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında açılan Mucur standını ziyaret etti. Akşamında da Esnaf Gecesine katıldı.

Ahi Evran Külliyesinde kurulan standını inceleyerek bilgiler alan ve vatandaşlara Ahi pilavı dağıtan Vali Necati Şentürk'e Mucur Kaymakamı Kaya Çelik, Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı ve ilçe yöneticileri eşlik etti. 
30. Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında aynı gün akşam "Esnaf Gecesi" düzenlendi. Bu programa Vali Necati Şentürk'ün yanı sıra Milletvekilleri Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Baro Başkanı Av. Mehtap Karaburçak Tuzcu, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Orhan Ekemen, İl Genel Meclisi Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahamettin Öztürk, daire müdürleri, esnaflar ve aileleri katıldı.
Vali Necati Şentürk, programda yaptığı konuşmada, böylesine güzel bir akşamda Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında esnaf vatandaşlarımızla bir arada bulunmaktan dolayı memnun olduklarını dile getirdi.
Kırşehir’de esnafın sorunlarını çözmek için çalışmalar yürüttüklerini belirten Vali Necati Şentürk, "2014 yılında esnafımıza 878 Bin TL, 2015'te de 1 Milyon 278 Bin TL, 2016 yılında da 2 Milyon 572 Bin TL, 2017 yılında da 3 Milyon 200 Bin TL hibe yardımı yapıldı. Ve yine KOSGEB'in verdiği rakamlara göre Kırşehir’de 1300 esnafımıza 24 Milyon TL faizsiz kredi desteği verildi. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin. Ayrıca, Cumartesi günü Sayın Başbakanımızın teşrif edeceği, onurlandıracağı Cacabey Meydanındaki Ahilik Kutlamalarına bütün esnafımızı ve bütün Kırşehirlileri bekliyorum." dedi.
Kırşehir'de mesleğine, işine yıllarını vermiş usta esnafların ödüllendirildiği program Türk Halk Müziği sanatçılarının verdiği konser ile sona erdi. 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri