25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı Düzenlendi

Güncel 25 Kasım 2017 12:24
Videoyu Aç 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Programı Düzenlendi
A
a

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu konferans salonunda bir program düzenlendi.

Programa; Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Kurt, Belediye Başkanı ve eşleri Zerrin Bahçeci, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümü ve Eşleri MünüreBaykara, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Turgut Çetinkaya, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Erhan Bolat, Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü  Nilüfer Kılıç, Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selma Boyacı, Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü Psikolog Semra Cebeci, İl Kültür Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Kemal Parlak, kurum idarecileri ve öğrenciler katıldı.
Birleşmiş Milletler Genel Kurulu 1999 yılında 25 Kasımı kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için “Uluslararası Mücadele Günü” olarak ilan etmiştir. Bu çerçevede her yıl kadına yönelik şiddet konusunun gündeme gelmesi tartışılması ve farkındalık yaratılması sağlanmaya çalışmaktadır.
Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürümüz Nilüfer Kılıç konuşmasında; “ Müdürlüğümüz Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz bünyesinde 18 Eylül 2017 tarihinde hizmete açılmıştır. Huzurlu toplumun ilk koşulunun mutlu aile olduğunu biliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı olarak aile değerlerimizin korunması için çalışıyoruz. Bütün beraberlikler büyük umutlarla başlasa da zaman içerisinde sıkıntılar bazı ailelerde şiddete neden olmaktadır. Araştırmalara göre her 10 kadının 4’ü şiddete maruz kalmaktadır. Şiddet mağduru ve risk altındaki aile fertlerinin ekonomik ve sosyal olarak güçlendirilmesi amacıyla Şiddet Önleme ve İzleme Merkezimiz kurulmuş, İlimizde hizmet vermeye başlamıştır” ifadelerine yer verdi.
Fatma Bacı Kadın Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selma Boyacı ve Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürlüğü Psikolog Semra Cebeci’nin konuşmasının ardından çiçek takdim edilerek Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu konferans salonundaki program sona erdi.
Program Kırşehir Atatürk Meydanında  bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürlüğünce Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında topluma farkındalık kazandırmak amacıyla stand kurularak karanfil ve broşürler dağıtıldı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri