24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Güncel 25 Kasım 2017 13:03
Videoyu Aç 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı
A
a

Milletçe öğretmenlere verdiğimiz değerin ifadesi olarak kutlanan '24 Kasım Öğretmenler Günü', ülke genelinde olduğu gibi Kırşehir 'de de düzenlenen programla kutlandı.

Kültür Merkezinde “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle düzenlenen programa Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Vali  Necati Şentürk, hakkını asla ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerin günün kutladı.

Gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirme çabasında olan öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirten Vali  Necati Şentürk, “Bir milletin yüreği eğitimle çarpar. Eğitim bir ülkenin bekâ meselesidir. Öğretmenlerin hakkını asla ödeyemeyiz. Tarihte iz bırakmış bütün büyük insanların yanında da öğretmenleri ve bilim adamlarını görürüz. Asıl marifet Fatihler yetiştirmektir. Kahramanları da öğretmenler iyi bir eğitimle yetiştirir. Ülkemizin teminatı olan gençlerimizi büyük bir fedakarlıkla, donanımlı, bilgili, imanlı bir şekilde geleğe hazırlayanlar öğretmenlerdir. Gelişmiş ülkelerin temelinde de sağlam bir eğitim düzeni vardır. Ruh eğitimi mühimdir, ama gönül eğitimi hepsinden de önemlidir. Memleketimizin gelecekteki sahipleri olan gençlerimizi milli ve manevi duygularla dolu olarak yetiştirmek gayretindeyiz. Bütün ilimlerde dünya milletlerinin önüne geçmek zorundayız. Öğrencilerimizi sıradan bireyler olarak yetiştirmeyi asla kabul etmiyoruz. Teknolojimiz de dünya teknolojisini yakalamalı, hatta daha da ileri gitmelidir. Bu vesileyle, hayatın her aşamasında saygıyla andığımız, bizleri geleceğe ve hayata hazırlayan öğretmenlerimizin gününü kutluyorum.” dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz’in de bir konuşma yaptığı program Vali Necati Şentürk’ün eğitim-öğretim teşkilatına uzun yıllar hizmet eden emekli öğretmenlere Hizmet Şeref Belgelerini; kitap okula yarışmasında dereceye giren öğrencilere de ödüllerini vermesi ile devam etti.

Aday öğretmenler ve emekli öğretmenler adına konuşma yapılan program, adaylığı kalkan öğretmenlerin yemin etmeleri, ‘Ey Oğul Şiiri’nin okunması ve Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletisi ile sona erdi.

Kültür Merkezi Salonundaki programın ardından, Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde İl Eğitim Tarih Müzesi sergi açılışı gerçekleştirildi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri