2018 Yılı Genç Çiftçi Destekleme Projelerinin Sonuçları Açıklandı

Güncel 17 Temmuz 2018 15:52
Videoyu Aç 2018 Yılı Genç Çiftçi Destekleme Projelerinin Sonuçları Açıklandı
A
a

Onlarca çiftçimizin heyecanla beklediği genç çiftçi destek projesi kapsamında 2018 yılında verilecek olan 30 bin TL hibe başvurusu sonuçları belli oldu.

Kaman İlçe Kaymakamı Murat Girgin ve Kırşehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kenan Şahin’in katılımıyla, Kaymakamlık Toplantı Salonunda hibe almaya hak kazanan çiftçiler ile sözleşme imzalandı.

Kaman Kaymakamı Murat  Girgin, yaptığı konuşmada “Kaman ilçemizin ekonomisi çok büyük oranda tarım ve hayvancılığa bağlı, tarımsal üretimin arttırılması ülke ekonomimiz açısından da çok önemli. Devletimizin karşılıksız olarak genç çiftçilere vereceği 30 bin TL hibe ile tarımda genç nüfusun istihdam oranının artırılması hedeflenmiştir. Bu hibe projelerin, genç çiftçilerimizi teşvik ederek özellikle ilçemizdeki büyükbaş-küçükbaş hayvan varlığımızın artışını sağlayarak, vatandaşlarımıza önemli düzeyde gelir getirecek sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Hibe almaya hak kazanan tüm çiftçilerimize çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
Nüfusu 20.000 altında ve 18-40 yaş arasında bulunan ve şartları uyan çiftçilerden, 156 kişi başvuru yapmış olup, Bakanlığın internet ortamında yapılan puanlama sonucu 19 köyden 26 kişi büyükbaş, küçükbaş, kanatlı hayvan, mantarcılık, arıcılık ve örtü altı sebze yetiştiriciliği alanlarında hibe almaya hak kazandı. (Haber Merkezi)
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri