2018’e kaldığımız yerden devam

Güncel 11 Ocak 2018 15:12
Videoyu Aç 2018’e kaldığımız yerden devam
A
a

Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Özdoğan ve Teknik Operasyonlar Yöneticisi Hakan Kaplan Aşıkpaşa Gazetesi’ne ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarette Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Özdoğan, Türk Telekom Kırşehir Teknik Operasyonlar Müdürü Hakan Kaplan, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ile görüştü. Türk Telekom’un çalışmaları hakkında bilgi veren Ahmet Özdoğan, “2018’de kaldığımız yerden devam edeceğiz, çalışmalarımız daha bitmedi” dedi.
“Fiber hattına müteahhitler gelip kendileri başvuruyor”
Özdoğan: “ 2017’de çalışmalarımızın %70 gibisini tamamladık. Şuan %30’luk bir kısım var.  2018’de de çalışmalarımız devam edecek. Aynı zamanda yeni binalara devam ediyoruz, ücretsiz müteahhitlere OBK dediğimiz fiber alt yapıyı veriyoruz. En azından bina için biz alt yapı için tam bir karar veremiyoruz. Projenin onaylanması imalatlar yapılması zaman alabilir ama vatandaşın ileriye hazırlık yapması için elimizden geldiğince veriyoruz” ifadelerini kullandı.
Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Özdoğan: “Fiber hattına müteahhitler gelip kendileri başvuruyor. Bina yapım ruhsat daha sonra geldiklerinde ya da biz zaten kontrol ediyoruz. Listemiz var temel atıldığında bilgi veriyoruz. Eski binalarda bir değişiklik yok  mevcut alt yapıyla çalıştırıyoruz onu.  Bahsettiğimiz fiber kent dönüşümü mevcutta var olan alt yapıyı birleştirmek için biz kaldırıma kadar yaklaşıyoruz ama yeni yapıda şimdi kaldırımlarda beyaz kutular var bizim cihazlarımız onlar bizim tek bir santralimiz var. Şehrin tamamını burada besliyoruz.
Kervansaray’a, Güneykent’e,  Yenice Mahallesi’ne bütün mahallelere yaklaştırıyoruz.  Biz parça parça yaklaşıyoruz 3 km metrelik mesafeyi vatandaşa 100 metre 200 metreye düşüyor. Bu mevcut çalışanlar için yaptığımız  % 70 ‘e tamamladık dediğimiz kısmımız bu.
 Yenilerde evin içine kadar internet evin içi bizim sorumluluğumuz olmadığı halde destek olsun diye şuan karşılayabildiğimiz kadarıyla müteahhitlere veriyoruz. Temel attığında biz anlatıyoruz alt yapıda neler yapılacağını hangisinden kullanması gerektiğini.
Maliyeti 2 buçuk milyon TL
Alt yapıları değiştirmek için harcama yaptık. İlk abone ihtiyacı olan yerlerden başladık uzak mesafelerden en fazla sıkıntı yaşayan nere varsa hız problemi oralardan başladık.
Mesafe olarak santrale uzak olan bölgeler neredeyse oradan başladık. Çünkü en çok problemi onlar yaşıyordu. 7 km mesafeden çalışan abonemiz vardı ama şuan maksimum çapı 200-300 m etrafında dolanıyor. Kaplıcaların oralara cihazlarımızı kurduk. Valiliğin, emniyetin önünde cihazlarımız var.
2018’nin ilk 7-8 ayında inşallah kalan kısmı bitecek. Bizim isteğimiz şu şuan 30 megabayt hız çalışmamız bittikten sonra 50 megabayt civarında ortalama hız bekliyoruz.”
Ziyaret Türk Telekom İl Müdürü Ahmet Özdoğan, Türk Telekom Kırşehir Teknik Operasyonlar Müdürü Hakan Kaplan, Aşıkpaşa Gazetesi Sahibi Hüsnü Arıöz ile hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri