2017 yılında neler yaşandı?

Güncel 1 Ocak 2018 12:26
Videoyu Aç 2017 yılında neler yaşandı?
A
a
Kırşehir’de 2017 yılında neler yaşandı? Detayları haberimizde...
 
CacabeyMeydanı’na“EVET” Standı
Kırşehir Cacabey Meydanı’na AK Parti Yönetim Kurulu tarafından “EVET” standı kuruldu.
Bakan Bozdağ:"Şark kurnazlığı yapmakla bu milleti aldatamazsın"

Kırşehir’de yaptığı valilik ve belediye ziyaretinin ardından Cacabey Meydanında halka hitap eden Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, ana muhalefet lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenerek "Şark kurnazlığı yapmakla bu milleti aldatamazsın" dedi. 

"Türkiye’nin sistem krizine tahammülü yok. Bu tartışmaların bitmesi için inisiyatif aldık"
Referandum çalışmaları kapsamında Kırşehir’e gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, "MHP'nin çıkış noktası Türkiye'nin içerisinde olduğu karmaşadan çıkmasıdır" dedi.

Toplam maliyet 1 milyar 615 milyon TL
İl Koordinasyon Kurulu 2017 Yılı 2. Toplantısı Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı.
Engelli ve Eski Hükümlere Büyük Hibe Desteği
İŞKUR’ dan Kendi İşini Kurmak İsteyen Engelli Ve Eski Hükümlere Büyük Hibe Destek Çağrısı
İşkur İl Müdürü Metin Ülgen Kaya; Kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere 36.000 TL’ye kadar hibe desteği sağlanacağını ifade etti.
İl Özel İdaresi Çiçekdağı İlçe Şantiyesi Açıldı
Köylere götürülen hizmetlerin daha kaliteli ve hızlı bir şekilde ulaştırılması maksadıyla kurulan İl Özel İdaresi Çiçekdağı Şantiyesi törenle hizmete açıldı.
Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. yılı
Kırşehir İl Emniyet Müdürlüğü, Türk Polis Teşkilatının Kuruluşunun 172. yılı dolayısıyla şehit polis ve askerler için mevlit okuttu. 
KOP Eylem Planı Çalıştayı Yapıldı
Konya Ovası Projesi Eylem Planı İstişare Toplantısı yapıldı.
Bağbaşı TOKİ 3.Etap 1.126 Konutun Yapımına Başlandı
Bağbaşı Mahallesi'nde Kentsel Dönüşüm Projesi dâhilinde inşa edilen TOKİ 3. Etabın temel kazı çalışmalarına başlandı.
Kırşehir'de 162 bin 553 seçmen Referandum' da oy kullanacak
16 Nisanda yapılacak 'Anayasa değişiklik' referandumunda Kırşehir' de toplamda 624 sandıkta 162 bin 553 seçmen oy kullanacak.
Partili Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini öneren 2017 Anayasa değişikliği halk oylamasına 1 gün kaldı. Türkiye anayasa değişikliğini içeren referandum için Pazar günü sandık başına gidecek. Yüksek Seçim Kurulu (YSK), 16 Nisan halk oylamasında mahalle ve köylerde kesinleşen seçmen sayıları ile sandık sayılarını açıkladı.
 
Güçlü Türkiye İçin Evet
Kırşehir'de 1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 75,63 oy alan "Evet Cephesi", halk oylamasında da yüzde 53,29 ile seçmenin tercih ettiği taraf oldu 
"Hayır Cephesi"nin oyu yüzde 46,71'de kaldı. Kırşehir'de, 1 Kasım 2015 seçimlerinde yüzde 75,63 oy alan "Evet Cephesi", halk oylamasında da yüzde 53,29 ile seçmenin tercih ettiği taraf oldu.
 
Kırşehir 'evet' i kutladı
Kırşehirliler halk oylamasında sandıktan 'evet' çıkmasını Cacabay Meydanı'nda kutladı. Halk oylaması için Kırşehir genelinde kurulan 627 sandıkta sabah saat 08.00' de başlayan oy kullanma işlemi 17.00' de sona erdi.
Kırşehir Belediyesi ek binası tıraşlanıyor
Kırşehir Belediyesi ek binasının 'Cacabey Meydanı’nda Kalenin görüntüsüne engel olduğundan son iki katı tıraşlanacak.
Aşıkpaşa Gazetesi Muhabiri’nin Kırşehir Belediyesi’nden edindiği bilgilere göre, belediye ek binasının kalenin görüntüsüne engel olduğu gerekçesiyle iki katının tıraşlanacağı bildirildi.
 
Altın avcısı Urkuş Işık
Urkuş Işık, Ankara' da düzenlenen Okul sporları Atletizm Gençler A ve Gençler B Atletizm grup müsabakalarında genç kızlar krosta 800 metre ve bin 500 metre de 1. olarak Altın Madalya kazandı.
'Kırşehir Davul Zurna' ekibi kuruldu
Uzun zamandır kurulması için çabalanan 'Kırşehir Davul Zurna' ekibi Kırşehir GHSİM destekleri ile çalışmalarına başladı.
Uzun zamandır kurulması için çabalanan 'Kırşehir Davul Zurna' ekibi Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü' nün (GHSİM) destekleri ile çalışmalarına başladı.
Başkan Bahçeci;
“Halka hizmet, Hakk’a hizmet”
Başkan Bahçeci;  “Daha Modern ve Marka Bir Kırşehir İçin Çalışıyoruz”
Kırşehir Belediyesi şehirde yenileme ve değişim çalışmaları kapsamında projelerini sürdürüyor. Şehrin dört bir yanında ara vermeden süren çalışmalar, vatandaşların takdirini kazanıyor.
Fatma Nur Turhan Türkiye Şampiyonu
Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) tarafından yürütülen Atletizmi Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonası'nda 2005-06 doğumlularda Kırşehir adına yarışan Fatma Nur Turhan Türkiye Şampiyonu oldu.
Şehit Polis Gökhan Ünaldı Hatıra Ormanı Oluşturuldu
Mucur’da oluşturulan Şehit Polis Memuru Gökhan Ünaldı Hatıra Ormanına fidan dikimi gerçekleştirildi.
YGS’de Fen Lisesi Başarısı
Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Yüksek Öğretime Geçiş (YGS) sınavında Türkiye genelinde ilk bine giren Kırşehir Kılıçözü Fen Lisesi öğrencilerini ödüllendirdi. 
Valilik makamında öğrencileri kabul eden Vali Necati Şentürk, son yıllarda Kırşehir’in eğitim alanında adından söz ettiren bir il olduğunu söyledi.
Sessiz Kalmadılar
 
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan'a yönelik yapılan yıpratma oyunlarına karşı Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, Kırşehir İl Başkanı Mustafa Kendirli ortak basın açıklamasında bulundu.
BAL' ın gol analizi
Geride kalan 2016-2017 sezonunda 79 ilden 156 takımın mücadele ettiği BAL 12 grupta toplam 5 bin 273 gol kaydedildi.
Şehit annesi son yolculuğuna uğurlandı
Kırşehir'de 2014 yılında otobüs kazasında şehit düşen polis memuru Abdullah Kılıç'ın kalp krizi sonucu ölen 60 yaşındaki annesi Şemsi Kılıç son yolculuğuna uğurlandı. 
Kırşehir’e üç bağlantı yolu
Kırşehir’e üç bağlantı yolu geliyor. Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan
Ankara-Niğde Otoyolu ihalesi açıklandığını belirtmişti. Arslan Kırşehir’e bu bağlantı yolu ile ilgili açıklamalar yaparak şu ifadelere yer verdi: “Ankara-Niğde arası 275 kilometre otoyol ve buna bağlı 55 kilometrelik bağlantı yollarının yapım ihalesi yap-işlet-devret modeli gerçekleşti. 
'Dünya bir büyük söze muhtaç'
Kırşehir' de düzenlenen Ufka Yolculuk 5. Bilgi ve Kültür yarışması ödül töreninde konuşan Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Müşaviri Cerrah, "Dünya bir büyük söze muhtaç ve biz bu sözü arıyoruz bizim söyleyemediğimiz cümleleri bu yavrular gelecekte söyleyecekler. " dedi.

Gölbaşı Belediye Başkanı Hikmet Kardaş’tan Kırşehir Belediyesi’ne Teşekkür“
Bitlis’in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı Belde Belediyesi, kış mevsimin bitmesi ile birlikte 2,5 milyon TL değerindeki 62 bin kilitli parke taşı ile 3 adet su deposu yapımı çalışmalarına başlandı.


2 bin öğrenci şehit Halisdemir anısına yarıştı
Kırşehir'de 15 Temmuz darbe girişiminde şehit olan astsubay Halisdemir adına düzenlenen futbol turnuvasında ilkokullarda eğitim gören 2 bin öğrenci mücadele etti
 
Kırşehir'de Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı
Kırşehir' de bugün valiliğin düzenleyeceği programla Hıdrellez Kültür Bahar Bayramı kutlanacak.
Geleneksel Ahi Pilavı Dağıtıldı
Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı tarafından ortaklaşa düzenlenen “Geleneksel Ahi Pilavı” dağıtımı yapıldı.
Downsendromlu zeybekler gösteride
İzmir’de Kırşehir, roman gösterileri izleyenlere coşkulu dakikalar yaşattı.
“Ailemize Ne Oldu?”
Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 08-13 Mayıs Aile Haftası nedeniyle Kişisel Gelişim Uzmanı Alişan Kapaklıkaya yarın saat 14:00’da Kırşehir Kültür Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda “Ailemize Ne Oldu?” temalı sunumu yapacak.
Genel Sekreter ve Sağlık-Sen Başkanı FETÖ’den tutuklandı
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri A.K. ile Sağlık-Sen Kırşehir Şube Başkanı N.Y. tutuklandı

Başkan Bahçeci’ye Çağrı
 
Kırşehir’de vatandaşlar; Atatürk Heykelinin taşınması tartışmalarına son noktayı koyan, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’den,  Atatürk Heykelini Cacabey Meydanı'na taşıyarak Ata’mıza yakışır büyük bir yerde olmasını istiyoruz”dedi.
Beklenen Otoyolu’nun detayları açıklandı
Geçtiğimiz günlerde ihalesi tamamlanan Ankara-Niğde otoyolu ile ilgili detaylar netleşmeye başladı. Otoyol tamamlanınca Kırşehir'e de bağlantı yolu olacağı için Kırşehir aslında önemli bir fırsatı yakalamış olacak.
Halit Taş Türkiye Üçüncüsü Oldu
Antalya'da Düzenlenen ANALİG Atletizm Kros Türkiye Şampiyonasında Sporcumuz Halit Taş 2000 Metrede Türkiye Üçüncüsü Oldu.
Ramazan pidesi kaç liradan satılacak?
Onbir ayın sultanı Ramazan’a sayılı günler kala, sofraların vazgeçilmezi pideler de tezgahlardaki yerini aldı. 
Darbe mesajını gizlice birliklere göndermişler
 Kırşehir'de FETÖ'nün darbe girişimine karıştıkları öne sürülen eski astsubay ve uzman çavuşun yargılanmasına devam edildi


Kırşehir Ramazan’a Hazır

İlk sahur bugün gece yapılacak… İlk iftar ise cumartesi günü açılacak.

Askeri birlikte enfeksiyon 
 Manisa’daki 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında çok sayıda askerin etkilendiği enfeksiyonda 1 asker hayatını kaybetti, 54 asker tedavi altına alındı
Fitre Miktarı ne kadar?

Kırşehir Müftülüğü 2017 yılı fitre miktarının 16.00 TL olarak açıkladı.
"Analizi Harbiyeli" ölüm korkusuyla kaçmış
FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminde adı "Kırşehir Sıkıyönetim Komutanı" olarak yer alan ve "Analizi Harbiyeli" adlı Twitter hesabını kullandığı tespit edilen eski jandarma kurmay albay Ö.K., Kırşehir'de yargılandığı davada, darbeden bir gün sonra ölüm korkusu nedeniyle polisin "dur" ihtarına uymadığını ileri sürdü
 
TSO’dan Bir ‘Proje’ Başarısı Daha
WEB (WorkersandEmployersBipartiteCommission) başlıklı Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası projesi, biri Polonya, dördü de Türkiye’den olmak üzere programa kabul edilen beş projeden biri olma başarısını elde etti. 
Diyanet- Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Mehmet Öztürk:
Camilerimize, Mabetlerimize, Din Görevlilerimize,  Dokundurtmayız!
 
Diyanet- Sen Kırşehir Şubesi Başkanı Mehmet Öztürk basın açıklamasında bulundu. İlim paylaştıkça çoğalır diyen bir ümmetiz diyen Öztürk; “Bu mübarek aylarda televizyon programlarına çıkıp halkı bilgilendirmeye çalışan ilim adamlarının İslami hassasiyetleri hatırlatmaya çalışması Diyanet camiası olarak bizleri memnun etmektedir. İlim paylaştıkça çoğalır diyen bir ümmetiz.
 
Hükümet Konağı'nın projesi netleşiyor
Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan Hükümet Konağı'nın projesi netleşmeye başladığını açıkladı.
İŞKUR istihdam otobüsü bugün Kırşehir’de
İŞKUR İstihdam Otobüsü Çalışma Hayatı Milli Seferberlik Kapsamında Kırşehir’de
2017 Tarım Destekleri Belli Oldu
 
Kırşehir ve 81 ildeki çiftçinin dört gözle beklediği 2017 üretim yılı desteklemeleri belli oldu


LÖSEV Tırı Kırşehir’de
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) her yıl ailelere yardımlarını birebir ulaştırıyor. Ramazan dönemlerinde de ailelere yardım kolilerini ulaştırmak üzere İyilikler TırıKırşehir’e geldi.
SGK Binası Taşındı
Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü H. Mehmet Akdeniz Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü Hizmet Binası Taşındığını bildirdi.
Can kaybının yaşanmaması tek teselli oldu
 Kent merkezinde ağaçların direklerin üzerine düşmesi sonucu elektrikler kesildi, Köseli beldesindeki caminin minaresi zarar gördü. Aynı zamanda semt pazarının olduğu alanda bir vatandaş çatı katından rüzgarın etkisi ile düştü.
Önce İş Sonra Ekmek
Kırşehir İŞKUR Müdürü Metin Ülgen Kaya, Cacabey Meydanı’nda gezici İstihdam otobüsü tanıtım faaliyetleri kapsamında hem ramazan pidesi ve helva dağıttı hem de vatandaşı bilgilendirdi.
KOP’tan Müjde
KOP’tan Nevşehir, Yozgat, Kırşehir ve Kırıkkale için Girişimcilik Projesi
 
KOP İdaresi, görev sahasına yeni ilave edilen illerdeki Girişimcilik, Yenilik, Ar-Ge ve teşvikle, sanayi alt yapısı ve Üniversite-Sanayi işbirliğini inceleyecek ikinci projeyi hayata geçiriyor.
Öztürk’ten Yapılandırma Müjdesi
Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu hakkında açıklamalarda bulundu.
"Darbe fırsatçısı" avukata 10 yıl hapis cezası
Kırşehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik davada yargılanan sözde il imamı ve mütevelli heyet üyelerini tahliye ettirmek için 15 Temmuz gecesi darbenin yaşandığı saatlerde nöbetçi mahkemeye dilekçe veren avukat, 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı
İhtiyacı Olan Askıdan Alsın

Ramazan Paylaşma Ayı.

Kırşehir’de bir ekmek fırını işletmesinin öncülüğünde başlatılan ‘’Hiç kimse ekmeksiz kalmasın, ihtiyacı olan askıdan alsın'' kampanyası Ramazan ayında da büyük ilgi görüyor.

KOP’tan 99 Milyon TL’lik Ödenek
 
Kalkınma Bakanı Elvan, 2017 Yılı KOP Küçük Ölçekli Sulama İşleri Programı’nı (KÖSİP) Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan tarafından onaylandı
Kırşehir’e Proje İmam Hatip Lisesi Müjdesi
Kırşehir’e Proje İmam Hatip Lisesi açılması Milli Eğitim Bakanlığı’nca onaylandı.
AşıkpaşaWhatsApp ihbar hattı 7/24
Aşıkpaşa Gazetesi WhatsApp ihbar hattı 7/24 hizmet vermeye devam ediyor
Kırşehir’de toplam 11 bin 498 Traktör var
Bayraktar, Kırşehir’de Nisan ayı itibariyle Kırşehir’de 11 bin 498 traktör olduğunu bildirdi.
130 köye 150.000 M2 kilitli parke taşı
Kırşehir İl Özel İdaresi 2017 yılı programında 130 köye 150.000 M2 kilitli parke taş döşemesi yapıyor


Ehliyetin yazılı sistemi değişecek
Kırşehir Arzum Sürücü Kursu yeni kurucusu Ali Osman Sonay Kırşehir Aşıkpaşa Gazetesi muhabirine Ehliyet sistemi hakkında bilgi verdi. Sonay yaptığı açıklamada şunları söyledi.
İş yerine 40 bin TL ceza
18 yaşından küçüklere alkol satan iş yerine 40 bin TL para cezası kesildi.
Kırşehir’de Bir İlk
Kırşehir Öğrenme Şenlikleri düzenlenecek.
Kırşehir’deki okulların tanıtımı billboardlardaki yerini aldı.
MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünün, Tanıtım, yönlendirme ve mesleki rehberlik çalışmaları kapsamında Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  tanıtımı bilbordlara taşındı. 
Hirfanlı Kampı 5 bin genci ağırlayacak
Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Gençlik ve Spor Bakanlığının Ahi Evran Gençlik ve İzcilik Kampı'nda bu yıl 5 binin üzerinde genç kamp yapacak.
Sözleşmeler İmzalandı, Kırşehir’de Gençlere  3 Milyon  900 Bin TL
Kırşehir’de KKYDP(Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi) kapsamında uygulanan Genç Çiftçi Projeleri Hibe Desteklemelerinin Sözleşmeleri imzalandı.
KOP İdaresi’nden Sosyal Projelere Mali Destek
 
KOP’tan Sosyal Projelere 5 Milyon TL Destek
 
KOP İdaresi Başkanı İhsan Bostancı, kısa adı KOPSOGEP olan KOP Sosyal Gelişim Programı kapsamında başarılı olacak sosyal projelere toplam 5 Milyon TL’lik mali destek verileceğini açıkladı.
BÜYÜK İFTAR YARIN
Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Cacabey Meydanı’nda yarın iftar yapmaya tüm halkı davet etti
Vali’den Abdallara 40 bin liralık kıyafet sözü

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğünde AK Parti Genel Merkez Teşkilattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hacı Turan’ın katılımı ile gerçekleşen amatör sporculara eşofman dağıtımı töreninin de konuşan Vali Necati Şentürk, Abdallar gurubuna 40 bin liralık kıyafet sözü verdi. 
İsmail Tekbıçak Türkiye Şampiyonu Oldu
Ankara'da düzenlenen Yıldızlarda Dekatlon Türkiye Şampiyonasın da Sporcu İsmail Tekbıçak 5602 puanla müsabakanın en iyi derecesini gerçekleştirip Yıldızlarda dekatlon Türkiye şampiyonu oldu.

DEVAMI YARIN..
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri