20 otobüsle 1200 genç Çanakkale’ye uğurlandı

Güncel 20 Mart 2018 09:56
Videoyu Aç 20 otobüsle 1200 genç Çanakkale’ye uğurlandı
A
a

Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 18 Mart Şehitleri Anma Günü nedeniyle gençlerimizi Çanakkale’ye gönderdi.

Valilik önünde düzenlenen uğurlama programında gençlere hitap eden Vali Necati Şentürk, 250 bin şehit verdiğimiz kutsal topraklara uğurlanan gençlere Çanakkale ruhunu aşılamayı amaç edindiklerini söyledi.

Konuşmasında, 20 otobüsle 1200 genci Çanakkale’ye uğurladıklarını belirten Vali Necati Şentürk, “Kırşehirli gençlerimizi gönderdiğimiz yer basit bir yer değildir; oralar kutsal topraklardır. Dünyanın güçlü orduları Çanakkale’de mağlup edilmiştir. Çanakkale zaferi kanla, gözyaşıyla yazılmıştır. Değerli gençler, siz de Çanakkale’yi asla unutmayın. Çanakkale bir destan, bir tarihin başlangıcı, istiklalimizin kazanılmasındaki yegâne cevherdir. Çanakkale ruhu sizlerde hâlâ yaşıyor. Bu ruhu canlandırın, diri tutun.

Kahraman Mehmetçiklerimiz günümüzde Afrin’de milli silahlarımızla destanlar yazıyor. İç ve dış düşmanlarımıza karşı milletçe “Çanakkale Ruhu” ile dün karşılık verdik, bugün karşılık veriyoruz, yarın da karşı koymaya devam edeceğiz. Sizler de iman dolu yüreklerinizle, bilginizle, vatan, bayrak, ezan, millet sevginizle bu vatana hizmet edeceksiniz.

Çanakkale’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı büyük bir tören gerçekleşecek. Orada sizler de bu törene katılacaksınız. Yolunuz açık olsun.” dedi.

Vali Necati Şentürk, konuşmasının ardından, gençlerimiz tekbirlerle Çanakkale’ye doğru yola çıkarıldı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri