2 Bin 664 Yataklı Öğrenci Yurdu Şehrimiz Ve Üniversitemize Hayırlı Olsun

Güncel 21 Eylül 2017 16:58
Videoyu Aç 2 Bin 664 Yataklı Öğrenci Yurdu Şehrimiz Ve Üniversitemize Hayırlı Olsun
A
a

AEÜ Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya: “2 bin 664 yataklı öğrenci yurdu şehrimiz ve üniversitemize hayırlı olsun” diyerek bir açıklamada bulundu.

Karakaya: “Günden güne büyüyen üniversitemiz alt yapı çalışmaları ile fiziki olanaklarını iyileştirmeye yönelik projelerine devam ediyor. Öğrenci odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekleyen üniversitemizde 2 bin 664 yataklı öğrenci yurdunun inşaatına başlandı. 7 Eylül 2017 tarihinde temel çalışmaları başlayan ve Üniversitemiz Merkez (Bağbaşı) Yerleşkesinde yer alacak öğrenci yurdu 3 blok halinde 45 bin 516 metrekare alan üzerine inşa edilirken iki blok öğrenci yurdu, bir blok ise sosyal tesis olarak projelendirildi. Öğrenci yurtlarına ait blokların 11 kattan, sosyal tesisin ise 1 kattan oluşması planlanırken yurtlarda toplam 666 oda yer alacak. Yurt odalarının ise 3 ve 4 yataklı olması öngörülüyor. Yurt binasının sözleşme bitiş tarihi 5 Mayıs 2018’ken binanın öngörülen süreden önce bitirilerek 2018 yılının Şubat ayında teslim alınması hedefleniyor” dedi.

Rektör Prof. Dr. Vatan Karakaya, öğrencilerin huzur ve güvenliğinin öncelikli hedefleri olduğunu ifade ederek onlara iyi bir barınma ve eğitim imkanı sunmak için çalıştıklarını ifade etti. Yeni eğitim öğretim döneminin başlamasıyla tüm öğrencilere başarılı ve verimli bir yıl dileyen Rektör Karakaya, yeni yurt binasının tamamlanmasıyla daha fazla öğrenci için barınma olanağı oluşturmuş olacaklarını ve bu durumun da kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi. 

 
 

 
1000
icon
Akıl 22 Eylül 2017 14:34

Bunların akıllarına gelirmi hiç. Ankara caddesi bitti,lise caddesi bitti . Terme caddesi var onuda bitirselerdi tamam olacaktı. Ankara caddesine bin kişilik, lise caddesine bin kişilik yapılmalı yer çok sakın nereye yapacağız diye sormayın yoksa orda ne işin var diye sorarlar. Yinede sorarsanız söyleye bilirim.

0 0 Cevap Yaz
merkeze yapmak aklınızdan geçmedimi 22 Eylül 2017 09:25

bu şehrin öğrençiye ihtiyacı var merkeze ögrenciyi çekmek için uğrasıyoruz...hiçmi aklınıza gelmedi merkezde bir yere yapmak mesala stadın yerine yapılabilirdi on blok yur yapılıp öğrençi ordan şehre gelirdi.bağbaşı yerleşkesinde ne işi var öğrençinin esnafın öğrenciye bir şeyler satması gerek çaycının çay simitçinin simit ....bir de haberi öyle bir yapmışınıki helal size editör .sanki büyük bir başarı bu başarısızlıktır ....hangi küçük şehirde öğrençi yurdu kanpuste ....

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri