2. Dönem Heyecanla Başladı

Güncel 5 Şubat 2018 16:56
Videoyu Aç 2. Dönem Heyecanla Başladı
A
a

Şehit Asb. Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nda 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı 2. Dönem açılış programı düzenlendi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen programa Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün yanı sıra Kırşehir İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Orhan Ekemen, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Abdurrahman Ergül, öğretmenler ve öğrenciler yer aldı.

Programda bir konuşma yapan Vali Necati Şentürk, ilimizde 226 okulda 43 bin 744 öğrencinin bugün ders başı yaptığını söyledi.

Öğrencilerimizin 2. döneme dinlenmiş ve zinde bir şekilde, heyecanla başladığını belirten Necati Şentürk, “Adını kahraman şehidimiz Ömer Halisdemir’den alan okulumuz ilimizin en güzide okullarındandır. Kahraman şehidimizi ve diğer bütün şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Bu millet tarihinde çok büyük zaferlere imza attı. 15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde destan yazdı. Bugün de Afrin’de güvenlik güçlerimiz kahramanca bir mücadele veriyor. Her tarafımızın düşmanlarla dolu olduğu günlerde eğitim konusuna çok önem veriyoruz. Güçlü bir ordunun temelinde iyi bir eğitim vardır. İlimizde de eğitim kalitesini daha da yükselteceğimize eminim.” dedi.

Öğrencilerin birtakım ilahiler seslendirip şiirler okuduğu program, Vali Necati Şentürk'ün başarılı öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirmesi ile sona erdi.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri