1969 Kırşehirspor ikinci başkanına saldırı

Güncel 8 Kasım 2017 15:46
Videoyu Aç 1969 Kırşehirspor ikinci başkanına saldırı
A
a

Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü 2 nolu sahada antrenman yapan 1969 Kırşehirspor futbol takımının İkinci Başkanı Y. A. saldırıya uğradı.

Kalabalık alkollü bir gurup tarafından gerçekleştirilen saldırı sonrası 1969 Kırşehirspor Kulüp Başkanı Alpaslan Demirbaş tarafından Y. A., Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.
Alınan bilgiye göre Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü lokalinde Kırşehir 1. Amatör Küme Futbol liginde mücadele eden 1969 Kırşehirspor Kulüp İkinci Başkanı Y. A. ve Yeni Çayağzıspor Kulübü 2. Başkanı F.B., arasında sözlü tartışma yaşandı.
Sözlü tartışma sonrasında takımının idmanını izlemek için sahaya giren Y. A., T.K., F.B., G.Y., ve isimleri tespit edilemeyen kişiler tarafından soyunma odası girişinde beyzbol sopaları ve taşlarla darp edildi.
7-8 kişilik gurubun sopalarla saldırısıyla Y. A.'nın yere yığılmasının ardından gurubun 'Bu öldü' deyip Kırşehirspor Antrenörü Özkan Atik'e yöneldiği öğrenildi.
“1969 Kırşehirspor Teknik Direktörü markete sığındı”
İkinci başkanın darp edildiğini gören 1969 Kırşehirspor Teknik Direktörü, çıkan olaya müdahale etmek isterken kalabalık gurup tarafından kovalandı. Kaçarken markete sığınan Teknik Direktör Özkan Atik, polis gelinceye kadar marketin deposunda saklandı.
Kendisi kaçarken küfrederek kovalandığını ifade eden Atik, Ahi Polis Merkezi'ne giderek şikayetçi olarak, “Biz gençlerimize ve çocuklarımıza spor yaptıralım diye kulüp kurduk. Şiddet ve kavgaların olduğu bir oluşumda olmayacağız. Takımı ligden çekiyoruz spor şiddet yanlılarının olsun” dedi.
Akşam saatlerinde takım idman yaparken Y. A.’nın lisansları hazırladığı sırada 7-8 kişilik gurup tarafından saldırıya uğradığını anlatan 1969 Kırşehirspor Kulüp Başkanı Alpaslan Demirbaş, takımı da ligden çekeceğini belirtti.
Demirbaş açıklamasında, “Çocuklarımıza spor yaptırmaya çalışan kişileri ve sporda şiddeti kınıyoruz. Başına tekme atarak ikinci başkanımızı dövdüler. Tasarlayarak, organize şekilde dövdüler. Daha önce de uyarmıştık. Ama rakibe karşı gerekli önlemler alınmadı. Sporla alakalı olduğu gibi bir de siyasi atmosfer oluşturdular. Hem kulüp ikinci başkanına hem de Cumhurbaşkanına hakaret ettiler. Kafasında çatlaklar var” ifadelerini kullandı.
Yaşanan olayın görgü tanığı spor muhabiri Salih Hançer ise yaşananları şöyle anlattı:
“Yeni Çayağzıspor kulübü yöneticisi F.B., alkollü şekilde bulunduğumuz yere geldi. Sözlü tartışma yaşandı. Sonrasında F.B. telefonla birilerini aradı ve Y. A. dövüldü. Ben darp edilmekten kaçtım. Onlar gittikten sonra da ikinci başkanın yanına gittiğimde baygındı.”
Tedavi altına alınan Y. A.'nın tedavi süreci devam ediyor. (İHA)

 

1000
icon
Ali 8 Kasım 2017 23:06

Yalan yanlış haber yapıp halkı biribirine kışkırtmayın. Hepsi bu memleketin çocouğu. Olmaması gereken şeyler fakat olmayan şeyleri yazıp olanlarına abartıp kendinize pay çıkartmayın ayıp.

0 0 Cevap Yaz
MEHMET 8 Kasım 2017 17:22

amatör kulupler ligden çekilmeli

0 0 Cevap Yaz
kırşehirli 8 Kasım 2017 17:18

olayı okudugumda kendimi teksas filimlerini seyrediyor gibi hissettim resmi kurumun bahçesine loaline girip cumhurbaşkanına hakarat ellerinde beyizbol sopaları ile fink atmak bir insanı öldüresiye dövmek öldü diye bırakmak hayret olagın üstü halde olmasa demek evimizdende çıkamayacagız.

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

hava durumu HAVA DURUMU
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Kırşehir'in Güncel Haberleri